Зустріч українського та словацького прем’єр-міністрів відбувається напередодні зустрічі представників ЄС

Estimated read time 1 min read

Сьогоднішня зустріч словацького прем’єра Роберта Фіцо та прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля дуже важлива, адже вони мають обговорити найбільш нагальні питання нашої двосторонньої співпраці.

Про це в етері КИЇВ24 розповів заступник очільника Харківської ОВА Роман Семенуха.

Сьогодні запланована зустріч між українським та словацьким прем’єрами. Вони мають обговорити найбільш нагальні питання нашої двосторонньої співпраці. Це важливо, бо Роберт Фіцо є політиком і очолює уряд країни ЄС.

Експерт зазначив, що ця зустріч, зокрема важлива через те, що скоро має пройти зустріч представників країн ЄС, на якій обговорюватимуть пакет допомоги Україні.

З огляду на те, що скоро має бути зустріч представників країн ЄС, де мають розглядатися питання повторного голосування за пакет допомоги Україні у розмірі 50 млрд. євро. Дуже важливо, щоб сторони погодили та знайшли можливості розморозити ці кошти. Голос Словаччини є важливим, тому зустріч прем’єрів відбувається напередодні зустрічі представників країн ЄС.

Нагадаємо, що сьогодні, 24 січня, до Ужгорода прибув прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо для зустрічі з українським прем’єром Денисом Шмигалем.

Прем’єр зазначив, що на порядку денному — обговорення двосторонніх відносин між Україною та Словаччиною, а також підтримка європейських ініціатив. Шмигаль наголосив, що розраховує на “конструктивний та практичний діалог”.

Вето Угорщини

Нагадаємо, що у грудні 2023 року прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан заблокував ухвалення рішення ЄС щодо програми бюджетної допомоги Україні на 50 мільярдів євро. Він зазначив, що ЄС повернеться до розгляду питання фінансової допомоги Україні на початку 2024 року.

Пізніше він додав, що Угорщина може зняти вето на пакет допомоги. Але за умови, що Європейська рада затвердить голосування за виділення коштів на щорічній основі. Це дозволить угорському премʼєру блокувати фінансування України щороку або отримати поступки від Брюсселю за відмову від вето.

Також Орбан погодився на двосторонню зустріч з президентом України Зеленським. Втім, коли відбудеться перша зустріч між двома лідерами від початку повномасштабної російської агресії, поки не відомо.

Слід зазначити, що влада Угорщини підтримує тісні зв’язки з країною-агресоркою. Так, 17 жовтня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан та президент РФ Володимир Путін провели зустріч у Китаї, у площині пекінського саміту.

А поки інші країни Європи активно шукають альтернативу російським енергоносіям, Угорщина збільшує імпорт газу з РФ

16 січня прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо заявив, що не дозволить обмежити права Угорщини у Європейському Союзі. Зокрема це стосується і права голосу.  Крім того, прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо виступив проти можливого членства України в НАТО. Він обіцяє перешкоджати цьому процесу, адже, на його думку, розширення Альянсу спричинить початок третьої світової війни.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора