Субота, 24 Лютого 2024

ЗСУ знищили російський літак А-50, але повітряний командний пункт Іл-22 вцілів

Estimated read time 1 min read

Збройні сили України знищили російський літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50, але повітряний командний пункт Іл-22 вцілів, хоча й не підлягає відновленню.

КИЇВ24

Про це повідомив речник Повітряних сил ЗСУ полковник Юрій Ігнат у Facebook.

“Схоже, Іл-22 таки дотягнув до Анапи. Живучий гад. Але, як бачите, корито “восстановлению не подлежит”. Тому, як не крути, ціль знищена, реанімація не допоможе! Літак горів, серед екіпажу є поранені, сподіваюсь і 200-ті!” – написав Ігнат.

Полковник ілюстрував свій пост відповідним фото, яке раніше з’явилося в соцмережах.

Як пояснює Ігнат, літак дальнього радіолокаційного виявлення А-50 був і є пріоритетною ціллю для ЗСУ. І до нинішнього дня знищення цього борта здавалось непосильним завданням для Повітряних сил. Водночас ввечері 14 січня Силам оборони вдалось уразити його та Іл-22 (повітряний командний пункт).

“Знищення А-50 – це втрата для російського авіаносця, а також удар по його командному пункту. Це дозволить ЗСУ краще захищати небо над Україною”, – зазначив Ігнат.

Він також додав, що серед екіпажу Іл-22 є поранені, а також загиблі.

Валерій Залужний підтвердив причетність ЗСУ до знищення російського радіолокаційного літака А-50 та повітряного пункту управління Іл-22.

Зазначається, що літак А-50 було збито відразу після його заступу на чергування в районі Кирилівки близько 21:10-21:15. Літак зник з радарів і припинив відповідати на запити тактичної авіації, а пізніше пілотом літака Су-30 ПКС РФ було виявлено займання та падіння невстановленого повітряного судна.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

Залучення суспільства до знищення ворога – це нормальна практика — Федієнко

Як у прифронтовому Запоріжжі в умовах війни відновлюють зруйновані будинки