«Злочинна бездіяльність». Байден обурений затримкою допомоги Україні

Estimated read time 1 min read

Президент США Джо Байден прокоментував затримку з виділенням коштів на підтримку України в Конгресі США. За його словами — це є «злочинною бездіяльністю» з боку конгресменів.

Як пише Bloomberg, під час зустрічі з німецьким канцлером Олафом Шольцом у Вашингтоні американський президент попередив про «жахливі наслідки» у разі, якщо американські конгресмени не схвалять фінансування для України.

Неспроможність Конгресу підтримати Україну близька до злочинної недбалості. Це обурливо, — заявив Байден у Білому домі.

Своєю чергою, німецький канцлер висловив сподівання, що американські конгресмени все ж таки дійдуть згоди та виділять кошти на підтримку України.

Сподіваюся, Палата представників піде за вами й прийме необхідне рішення про підтримку, — сказав Шольц.

Нагадаємо, голова фракції «Слуга народу» Давид Арахамія заявляв, що Україні вистачить власних ресурсів лише на два місяці. За цей час США мають погодити фінансування допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню.

Необхідна підтримка: що відомо про допомогу Україні від США

Сенат США підтримав під час процедурного голосування початок розгляду законопроєкту про підтримку України та Ізраїлю. Президент Володимир Зеленський заявив, що це «поганий день для Путіна», але до фінального рішення насправді ще далеко.

Наразі в Сенаті США відбуваються дебати щодо законопроєкту про допомогу Україні та Ізраїлю. За результатами дебатів в законопроєкт можуть бути включені правки, якщо так вирішать сенатори.

Своєю чергою, під час візиту до Вашингтону високопоставлені законодавці країн Північної Європи та Балтії висловили тривогу щодо відсутності терміновості та чіткої стратегії з боку Сполучених Штатів стосовно допомоги Україні.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора