«Жодна людина не зможе замінити Залужного». Військовий експерт розповів, чому Буданов — не найкраща кандидатура на посаду головкома ЗСУ

Estimated read time 1 min read

Головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний два роки тримає у себе під крилом всю українську армію, знає всі тонкощі та нюанси. Знайти людину такого рівня підготовки наразі нереально.

Про це розповів військовий експерт та екскомандувач аеромобільних військ України Іван Якубець в етері КИЇВ24. 

Для того, щоб таку людину такого рівня підготувати, треба, щоб вона відкомандувала бригадою, корпусом, оперативним командуванням, потім Збройними силами. Та ще два роки вела війну, під час якої наша держава, наші збройні сили втратили десятки тисяч наших солдатів. А тепер давайте ми його змінимо на іншу, який цим не займався.

У цьому контексті експерт згадав очільника ГУР Кирила Буданова, якого, нібито, хотіли призначити на місце головкома, замість Залужного. Однак, він може бути хорошим розвідником, але у нього немає такого досвіду, щоб ефективно керувати всією українською армією.

Ну, наприклад, на Буданова. Наприклад, Буданов що, командував бригадою, корпусом, оперативним командуванням, він що, керував Збройними силами два роки? Ні, значить він буде зараз отримувати тільки цей досвід, і знову втратимо ми ті ж самі десятки тисяч людей.

Отже, наразі Іван Якубець не бачить жодної людини, яка могла б замінити Залужного і тим самим покращити положення України у війні. 

Тобто, що я хочу сказати, це дуже серйозна річ, на кого міняти. Але справа ще не тільки в тому, на кого міняти, а за що міняти, завдяки яким перспективам? Я, наприклад, не бачу ніяких перспектив для того, щоб будь-яка людина яка прийшла на місце Залужного — покращила стан справ на фронті.

«Звільнення Залужного»: джерела стверджують, що рішення вже прийняте

У понеділок, 29 січня, низка Telegram-каналів поширила новину про те, що президент Володимир Зеленський звільнив головнокомандувача Збройних сил України Валерія Залужного. Однак в ОП спростували цю інформацію.

Крім того, одне із джерел видання «Українська правда» в РНБО повідомило, що Залужного викликали й запропонували іншу посаду. Зокрема, народний депутат України Олексій Гончаренко також повідомив, що головкому ЗСУ пропонували посаду посла в одну з європейських країн, але він відмовився.

Причини відставки головкома

Раніше ми писали, що розбіжності між президентом Володимиром Зеленським та головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним виникли через різні позиції щодо мобілізації та невідповідності того, що потрібно армії та що вдалося отримати від партнерів.

Іншим джерелом напруженості також називають те, що Залужний просив для українських військових, і тим, що політичні лідери Києва змогли отримати від союзників і партнерів.

Про це повідомило джерело, знайоме з ходом зустрічі 29 січня: «У розмовах з міністром оборони він каже: «Це не моя робота — отримати це, це ваша робота».

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора