Зеленський запропонував Раді продовжити воєнний стан і мобілізацію: на який термін

Estimated read time 1 min read

Володимир Зеленський запропонував Верховній Раді України продовжити воєнний стан та загальну мобілізацію до 14 травня.

Відповідні законопроєкти № 10456 та № 10457 зареєстровані на сайті ВРУ.

Тексти законопроєктів поки що відсутні на сайті Ради.

Зазначимо, що, оскільки воєнний стан та мобілізація наразі діють в Україні щонайменше до 14 лютого 2024 року, після продовження терміну ще на 90 днів воєнний стан та загальна мобілізація триватиме до 14 травня 2024 року.

Воєнний стан і загальна мобілізація

Воєнний стан в Україні запровадили через повномасштабну збройну агресію Росії.

Це особливий правовий режим, що передбачає надання органам державної влади, військовому командуванню, військовим адміністраціям та органам місцевого самоврядування повноважень, необхідних для відвернення загрози.

Загальна мобілізація ‒ це оперативний механізм поповнення лав Збройних сил, який проводиться одночасно на всій території України.

У цей період мобілізації підлягають усі громадяни віком від 18 до 60 років (переважно чоловіки), які можуть виконувати військовий обов’язок.

Мобілізація в Україні: що відомо про новий законопроєкт

Нагадаємо, що ввечері 30 січня, Кабінет Міністрів затвердив та вніс до Верховної Ради оновлений законопроєкт, що стосується мобілізації, військового обліку та проходження військової служби.

Новий проєкт закону про мобілізацію пропонує новий механізм покарання українців за відмову з’явитися за повісткою в ТЦК.

Також у документі з’явився пункт про те, що повістки до Територіального центру комплектування та соціальної підтримки можуть надсилати через електронний кабінет.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора