Зараз ситуація на фронті, можливо, навіть серйозніша, ніж була майже два роки тому — Кулеба

Estimated read time 1 min read

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що ситуація на фронті в Україні залишається важкою через нестачу боєприпасів.

Про це в інтерв’ю для Bild розповів Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Ситуація дуже серйозна, можливо, навіть серйозніша, ніж вона була з моменту початку російського вторгнення майже два роки тому.

Дмитро Кулеба наголошує, що масований ракетний удар 23 січня є яскравим свідченням того, що Україні необхідно більше систем ППО та ракет до них.

Хоча Україна значно збільшила своє виробництво і продовжуватиме це робити, ми, як і раніше, бачимо, що західна оборонна промисловість не здатна виробляти достатню кількість продукції.

Міністр додав, що потреби України “не відповідають оборонним потребам” західних країн.

Нестача боєприпасів у світі

Нагадаємо, що у світі спостерігається критична нестача боєприпасів. Так, міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Європейський Союз не зможе виконати план постачання Україні мільйона боєприпасів до кінця 2023 року.

Європейський Союз передав Україні лише 300 тисяч боєприпасів з обіцяного мільйона. Це становить лише 30% від запланованого обсягу. Водночас у ЄС обіцяють, що Україна все ж отримає обіцяний мільйон снарядів, але їхнє постачання затримається на декілька місяців. Голова Євроради Шарль Мішель заявив, що європейські лідери рішуче налаштовані підтримати Україну, але наразі необхідно розв’язати логістичні проблеми.

Разом з тим, у США заявили, що країни НАТО збільшують виробництво зброї та боєприпасів.

Пізніше управління оборони Фінляндії повідомило, що інвестує приблизно 24 мільйони євро в збільшення виробництва важких боєприпасів. Крім того, Міноборони бере на себе зобов’язання щодо довгострокових замовлень.

Своєю чергою, Швеція заявила, що намагається підтримувати Україну артилерійськими боєприпасами, одночасно нарощуючи власні запаси. Однак, для цього потужність заводів має збільшитися.

Також, військовий аналітик Євген Дикий наголосив, що єдине місце, з тих країн, які надають допомогу Україні, де є достатні запаси снарядів на складах – це США. В Європі цих снарядів фізично немає.

У Фінляндії профспілка працівників державного та соціального секторів (JHL) організувала політичний страйк із закликом до уряду скасувати заплановані реформи ринку праці, через що 1 та 2 лютого можуть зупинитися заводи, які виготовляють боєприпаси для України.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора