Зараз суспільство готують до того, що Залужного відправлять у відставку — аналітик

Estimated read time 1 min read

Суспільство обговорює можливу відставку головнокомандувача Збройних Сил України, Валерія Залужного.

За словами голови Центру аналізу та стратегій Ігоря Чаленка, українське суспільство готують до можливої відставки головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.

Чаленко зазначає, що “замір” ставлення суспільства до Залужного вже відбувся, коли у листопаді 2023 року з’явилася недостовірна інформація про його звільнення.

“Тоді певно протестували, наскільки в суспільстві може виникнути збурення, невдоволення та несприйняття”, – пояснює експерт.

Наразі, на його думку, інформація про можливу відставку Залужного використовується за технологією “Вікна Овертона”, щоб поступово привчити суспільство до цієї думки.

Чаленко вважає, що відставка Залужного “станеться рано чи пізно, скоріш за все рано”.

Раніше, 31 січня, газета The New York Times з посиланням на джерело повідомила, що Зеленський планував звільнити Залужного, але відмовився від цього, коли інформація просочилася у пресу.

Прессекретар президента Сергій Никифоров та речник Міноборони Іларіон Павлюк заперечили інформацію про звільнення Залужного.

Наприкінці листопада 2023 року видання The Economist писало про “конфлікт” між вищим військовим і політичним керівництвом України.

Заступниця голови комітету з нацбезпеки Мар’яна Безугла звинувачувала Залужного у тому, що військове командування не надало плану дій на 2024 рік.

Радник керівника ОП Михайло Подоляк, міністерка з реінтеграції Ірина Верещук та міністр оборони Рустем Умєров заперечували наявність конфлікту та планували заміну Залужного.

29 січня у соцмережах з’явилися повідомлення про те, що Зеленський нібито підписав указ про відставку Залужного, але Міноборони спростувало цю інформацію.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора