Субота, 24 Лютого 2024

Залужний розповів, що допоможе Україні вийти з позиційної війни

Estimated read time 1 min read

Головнокомандувач Збройних сил генерал Валерій Залужний вважає, що розвиток озброєння та військової техніки допоможе Україні вийти з позиційної війни. Зокрема мова про безпілотники.

КИЇВ24
Дрони як ніколи потрібні нашим військовим. Фото: відкриті джерела

Про це він написав у своїй колонці для CNN.

Головнокомандувач зауважив, що основною причиною зміни стратегії та способів застосування військ є розвиток озброєння та військової техніки, а особливо безпілотних систем.

Він зауважив, що їх застосування стало масовим та дозволяє виконувати широкий спектр завдань.

Відтак безпілотні системи, поряд з іншими новітніми видами озброєнь, є чи не єдиним інструментом виходу з воєнних дій позиційної форми, які є у часі не вигідними для України з цілої низки причин, — каже Залужний.

Однак, за його словами, наразі є низка факторів, які безумовно впливають на рішення щодо пошуку нових форм застосування сил оборони, наприклад, нестабільна політична ситуація навколо України.

А також висока ймовірність провокування Росією низки конфліктів за прикладом Ізраїлю та Ємену і відволікання основних партнерів від підтримки України.

Залужний звернув увагу і на виснаженість партнерів, зокрема їх запасів ракет та боєприпасів до артилерії та ППО. На це вплинула висока інтенсивність бойових дій в Україні та неможливість їх швидкого виготовлення на фоні світового дефіциту пороху.

Головком ЗСУ також назвав три основні пріоритети для України у війні с Росією на 2024 рік. Зокрема, це створення системи забезпечення Сил оборони високотехнологічними засобами.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

«Треба пояснити людині, що її чекає на фронті»: командир батальйону «Свобода» про мобілізацію

В Україні почали видавати жіночу військову форму

You May Also Like: