Законопроєкт про мобілізацію внесуть у Раду за один-два дні — ЗМІ

Estimated read time 1 min read

Наразі Кабінет міністрів фіналізує нову версію законопроєкту щодо мобілізації. Після внесення деяких правок документ передадуть до Верховної Ради найближчим часом.

Про це повідомляє «Українська правда» із посиланням на співрозмовників в уряді.

За словами джерел УП, на засіданні Кабінету міністрів 30 січня було погоджено новий проєкт закону щодо мобілізації.

Наразі документ передано в секретаріат уряду для фінального доопрацювання, після чого його внесуть до парламенту — це питання буквально дня-двох.

Прийняли з доопрацюваннями. Це значить, всі згодні, але є ще деякі правки, які треба доопрацювати. Проєкт передали у секретаріат. Далі секретаріат їх має доопрацювати і направити до Верховної Ради, — йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, що народний депутат Олексій Гончаренко сьогодні також повідомляв, що Кабінет міністрів України затвердив новий законопроєкт про мобілізацію, який незабаром буде внесений до Верховної Ради. Водночас він додав, що тексту законопроєкту ще немає.

Мобілізаційний законопроєкт: деталі

Нагадаємо, що ввечері 25 грудня 2023 року Уряд вніс до Парламенту законопроєкти № 10378, № 10379. Перший документ передбачає зміни до мобілізації та проходження військової служби, а другий — посилення відповідальності за військові правопорушення.

У проєкті йшлося, що всі чоловіки від 18 до 60 років матимуть 30 днів, щоб звернутися до ТЦК, уточнити свої дані, місце проживання тощо. Вони також будуть зобов’язані носити при собі військово-облікові документи й показувати їх на вимогу працівників ТЦК чи поліціянтів. У разі порушення — чоловіків мають заносити до реєстру боржників, обмежувати у праві купувати та продавати, а також блокуватимуться усі банківські картки.

19 грудня на пресконференції, присвяченій підсумкам року, Володимир Зеленський повідомив, що військове командування має потребу у додатковій мобілізації близько 400 000 — 500 000 тисяч людей.

А вже 11 січня український Парламент прийняв рішення повернути на доопрацювання цей документ. Водночас Президент України Володимир Зеленський закликав українських чоловіків мобілізаційного віку повернутися до України, щоб підтримати економіку країни та захищати її.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора