Неділя, 25 Лютого 2024

Законопроєкт про мобілізацію розглянуть у Раді 6 лютого — Арахамія

Estimated read time 1 min read

Якщо фракції виступлять проти ухвалення в першому читанні та в цілому, депутати підуть за спецпроцедурою.

Законопроєкт про мобілізацію уряд має надати Верховній Ради 26 січня. Розглянути його в першому читанні повинні 6 лютого, повідомив під час дискусії «2024: сценарії для країни» голова фракції «Слуга народу» в парламенті Давид Арахамія, пише «Лівий берег».

За його словами, депутати декілька днів вивчали першу версію законопроєкту та правки до нього. Після цього вони «змусили уряд забрати» законопроєкт і доопрацьовувати.

«6 лютого буде проголосовано перше читання. Я б хотів, розуміючи, що армія чекає цього законопроєкту, проголосувати в першому і в цілому», – сказав він.

Арахамія прогнозує, що принаймні дві «опозиційні фракції» не дадуть проголосувати в цілому.

«Тому ми зробимо перерву на тиждень, проголосуємо скорочення строків, і через тиждень 13 чи 14, проголосуємо в другому читанні. Підемо спецпроцедурою і якось там висидимо і зробимо це для того, щоб це проголосувати», – сказав він.

Мобілізаційний законопроєкт: деталі

Нагадаємо, що ввечері 25 грудня 2023 року Уряд вніс до Парламенту законопроєкти № 10378, № 10379. Перший документ передбачає зміни до мобілізації та проходження військової служби, а другий — посилення відповідальності за військові правопорушення.

У проєкті йшлося, що всі чоловіки від 18 до 60 років матимуть 30 днів, щоб звернутися до ТЦК, уточнити свої дані, місце проживання тощо. Вони також будуть зобов’язані носити при собі військово-облікові документи й показувати їх на вимогу працівників ТЦК чи поліціянтів. У разі порушення — чоловіків мають заносити до реєстру боржників, обмежувати у праві купувати та продавати, а також блокуватимуться усі банківські картки.

19 грудня на пресконференції, присвяченій підсумкам року, Володимир Зеленський повідомив, що військове командування має потребу у додатковій мобілізації близько 400 000 — 500 000 тисяч людей.

11 січня український Парламент прийняв рішення повернути на доопрацювання цей документ. Водночас Президент України Володимир Зеленський закликав українських чоловіків мобілізаційного віку повернутися до України, щоб підтримати економіку країни та захищати її.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

Історія з падінням літака Іл-76 у Білгородській області є російською ІПСО — авіаційний експерт

Арахамія пропонує розсекретити дані про втрати України на війні

You May Also Like: