Законопроєкт про мобілізацію: Нардепка прокоментувала критерії бронювання

Estimated read time 1 min read

Самі ініціатори законопроєкту про мобілізацію ще не розуміють в який спосіб вони будуть пропонувати розгляд тих чи інших критеріїв бронювання.

Про це в ефірі КИЇВ24 розповіла народна депутатка України Ірина Фріз.

Я думаю, що експертними думками це може обрости в небажані форми, які не будуть додавати оптимізму щодо проходження цієї ініціативи через залу. Я хочу наголосити, що омбудсмен з прав людини Дмитро Лубінець вже на попередньому етапі розгляду прив’язки до заробітної плати, як відстрочки від мобілізації, висловився категорично. Це є порушенням прав людини та порушенням міжнародних зобов’язань України.

Мобілізаційний законопроєкт: деталі

Нагадаємо, що ввечері 25 грудня 2023 року Уряд вніс до Парламенту законопроєкти № 10378, № 10379. Перший документ передбачає зміни до мобілізації та проходження військової служби, а другий — посилення відповідальності за військові правопорушення.

У проєкті йшлося, що всі чоловіки від 18 до 60 років матимуть 30 днів, щоб звернутися до ТЦК, уточнити свої дані, місце проживання тощо. Вони також будуть зобов’язані носити при собі військово-облікові документи й показувати їх на вимогу працівників ТЦК чи поліціянтів. У разі порушення — чоловіків мають заносити до реєстру боржників, обмежувати у праві купувати та продавати, а також блокуватимуться усі банківські картки.

19 грудня на пресконференції, присвяченій підсумкам року, Володимир Зеленський повідомив, що військове командування має потребу у додатковій мобілізації близько 400 000 — 500 000 тисяч людей.

11 січня український Парламент прийняв рішення повернути на доопрацювання цей документ. Водночас Президент України Володимир Зеленський закликав українських чоловіків мобілізаційного віку повернутися до України, щоб підтримати економіку країни та захищати її.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора