Забирати чоловіків з вулиці працівниками ТЦК це не нормально: Зеленський про мобілізацію та стан армії

Estimated read time 1 min read

Президент України Володимир Зеленський виступає проти насильницької мобілізації співробітниками ТЦК, він вважає це “не нормальним”.

Про це президент України Володимир Зеленський розповів в інтерв’ю для німецького телеканалу ARD.

Під час інтерв’ю журналістка підняла тему мобілізації, а саме відео з соц. мереж на яких військові затримують чоловіків прямо на вулиці. Вона запитала, чого варта особиста свобода в країні у стані війни.

Так, такі є випадки. Це дуже неправильно, коли представники військкоматів ходили по вулицях і шукали хлопців, які не приходили до ТЦК. Але тут я хотів би, щоб ми були справедливими й чесними. Це абсолютно неправильно, вони не повинні цього робити.

Для вирішення подібних ситуацій Зеленський вже попросив військових і депутатів у новому законопроєкті про мобілізацію в Україні зробити так, “щоб не було шансів ходити по вулицях”.

Однак, президент додав, що влада все ж сподівається, що люди мобілізаційного віку повернуться в Україну.

Ми хотіли б, щоб люди мобілізаційного віку, які виїхали незаконно, були в Україні. Не всі мають бути на фронті, це питання справедливості: люди мають сплачувати податки в Україні.

Військовий потенціал української армії

Володимир Зеленський назвав чисельність української армії на цю мить – вона складає 880 тисяч осіб.

У нас 880 тисяч. У нас мільйонна армія. А при цьому у нас 30 мільйонів людей зараз, зараз конкретно 30 мільйонів людей працюють, а навіть може більше трішки. Сказати точно цифру не можу.

За словами президента, сьогодні не відомо точно скільки виїхало людей з самого початку повномасштабної війни. Він припускає, що можливо в діапазоні 6, 5 – 7, 5 мільйонів.

Очільник держави наголосив, що “говорить про всіх людей хто в Україні. І вони всі захищають Європу і світ. Абсолютно. На своїх робочих місцях”.

Мобілізаційний законопроєкт: деталі

Нагадаємо, що ввечері 25 грудня 2023 року Уряд вніс до Парламенту законопроєкти № 10378, № 10379. Перший документ передбачає зміни до мобілізації та проходження військової служби, а другий — посилення відповідальності за військові правопорушення.

У проєкті йшлося, що всі чоловіки від 18 до 60 років матимуть 30 днів, щоб звернутися до ТЦК, уточнити свої дані, місце проживання тощо. Вони також будуть зобов’язані носити при собі військово-облікові документи й показувати їх на вимогу працівників ТЦК чи поліціянтів. У разі порушення — чоловіків мають заносити до реєстру боржників, обмежувати у праві купувати та продавати, а також блокуватимуться усі банківські картки.

19 грудня на пресконференції, присвяченій підсумкам року, Володимир Зеленський повідомив, що військове командування має потребу у додатковій мобілізації близько 400 000 — 500 000 тисяч людей.

11 січня український Парламент прийняв рішення повернути на доопрацювання цей документ. Водночас Президент України Володимир Зеленський закликав українських чоловіків мобілізаційного віку повернутися до України, щоб підтримати економіку країни та захищати її.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора