П’ятниця, 23 Лютого 2024

Юрист попередив про можливі порушення прав призовників за новим законопроєктом про мобілізацію

Estimated read time 0 min read

В ефірі КИЇВ24 військовий юрист та фахівець центру надання підтримки ветеранам та їх родинам Роман Лихачов висловив обурення можливими порушеннями прав призовників за новим проєктом закону про мобілізацію.

Kyiv Media
Сили оборони, ілюстративне фото з відкритих джерел

За словами Лихачова, новий законопроєкт передбачає, що призовники можуть бути обмежені у своїх коштах без попереднього повідомлення. Це може призвести до порушення права на справедливий судовий розгляд, оскільки призовник не зможе оскаржити рішення суду про обмеження коштів.

“Особа може бути не повідомлена, а її кошти вже заблокують на рахунках, – сказав Лихачов. – Я вам більше того скажу, що судова система вже лягла в нашій країні, бо реальна кількість навантажень на суддів по декілька тисяч справ, а іноді десятків тисяч справ, приходиться на одного суддю. Якщо ми зараз ще добавимо… в Україні у нас декілька мільйонів чоловіків і по всіх них подамо по обмеженню коштів, то суд зараз не має часу та пише про те, що не можуть відсилати документи сторонам по справі, бо не мають грошей на поштові марки. А тут протягом 15 днів вони повинні повідомити особу, винести рішення, і це рішення підлягає негайному виконанню. Тобто особа не буде повідомлена, а її кошти вже заблокують на рахунках”.

Лихачов також зазначив, що новий проєкт закону не передбачає можливості оскарження рішення суду про обмеження коштів в апеляційному порядку. Це також може призвести до порушення прав призовників.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

Окупанти вивезли з Маріуполя 140 тисяч тонн краденого зерна та металу

У Києві можуть перевести школи у дистанційний режим роботи за однієї умови