Неділя, 25 Лютого 2024

Євросоюз проведе аудит військової допомоги Україні. Що про це відомо

Estimated read time 1 min read

Європейська служба зовнішніх звʼязків (EEAS), яку очолює Жозеп Боррель, проводить аудит військової допомоги країн-членів ЄС Україні

КИЇВ24
Будівля Європейької комісії у Брюсселі. Фото: Getty Images

Про це пише видання Financial Times із посиланням на трьох європейських дипломатів.

Дипломатична служба ЄС планує подати свої висновки перед самітом лідерів Євросоюзу, який відбудеться 1 лютого.

Перевірка спиратиметься на матеріали, які держави-члени надали у відповідь на запити EEAS. При цьому, як зазначив дипломат, деякі країни вже висловили небажання надавати повні дані.

Рішення про проведення аудиту надійшло після заяви канцлера Німеччини Олафа Шольца, який зажадав підрахувати та порівняти поставки зброї Україні. Він назвав надто малою військову допомогу, яку запланувала більшість країн-членів ЄС на цей рік. Він закликав союзників збільшити допомогу Україні та визначитися з планами до саміту ЄС.

Висловлювання Шольца сприйняли як докір таким країнам, як Франція та Італія, чиї плани щодо підтримки України значно менші. Водночас приватно високопосадовці у Брюсселі підтримали Шольца.

Раніше повідомляли, що Європейський союз може виділити фінансування для допомоги Україні не пізніше березня 2024 року. Країни Європи також намагаються скоротити дефіцит фінансування.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

Президент України вже прибув до Давосу й провів зустріч зі Столтенбергом

У США оголосили переможців телевізійної премії «Еммі». Хто отримав нагороду