Останні новини

Субота, 24 Лютого 2024

Євросоюз планує нові обмеження для дипломатів з РФ. Politico назвало деталі

Estimated read time 1 min read

Євросоюз планує обмежити поїздки російських дипломатів країною, в якій вони акредитовані, і таким чином заборонити їм пересуватися іншими країнами Шенгенської зони.

Kyiv Media
Ілюстративне фото з відкритих джерел

Про це повідомляє Politico.

За даними джерел серед дипломатів, знайомих із планом, така пропозиція включена до 13-го пакету європейських санкцій проти Росії.

Ця пропозиція є давнім проханням Чехії, яка минулого року наполягала на припиненні свободи пересування російських дипломатів. Зокрема, чеський уряд наполягав, щоб російським дипломатам видавали спеціальні візи та посвідки на проживання.

Однак, за даними Politico, поки що неясно, як план буде реалізовано, адже поїздки всередині Шенгенської зони часто не контролюється. Джерела видання зазначають, що Єврокомісія також розширить списки російських компаній, яким європейські фірми не можуть продавати товари подвійного призначення та військову продукцію.

Тим часом Молдова скорочує кількість дипломатів російського посольства в Кишиневі. Відомо, що це сталося на тлі журналістського розслідування про те, що розвідка РФ стежить за молдовською владою через антени посольства.

Міністр закордонних справ Ніку Попеску заявив, що рішення покликане «створити ситуацію, щоб було менше людей, які діють для дестабілізації ситуації в Республіці Молдова».

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

В Україні з’явиться новий механізм бронювання від мобілізації: що відомо

Росіяни вдарили по готелю на Харківщині цієї ночі: відомо про постраждалих

You May Also Like: