Євросоюз передав Україні сучасну систему для розмінування MV-10

Estimated read time 1 min read

У середу, 7 лютого, Державна спеціальна служба транспорту України отримала від Євросоюзу сучасну систему розмінування DOK-ING MV-10.

Про це повідомляє пресслужба ЄС.

Це остання поставка в рамках пакета підтримки ЄС у розмірі 25 млн євро для гуманітарного розмінування в Україні, оголошеного на саміті ЄС-Україна в лютому 2023 року.

У повідомленні йдеться, що пакет призначений для закриття нагальних потреб українських державних операторів з розмінування. Їм надали всі необхідні устаткування, починаючи з базового обладнання для команд розмінування і закінчуючи піротехнічними транспортними засобами та роботизованими системами.

Підтримка ЄС у галузі розмінування також містить в собі спеціальний курс навчання для українських операторів, які працюватимуть на системі MV-10.

Пресслужба ЄС зазначила, що розмінування територій, звільнених від російської окупації, має важливе значення для відновлення та відбудови України. Це дозволяє безпечно повернутися цивільному населенню та відновити економічну діяльність, зокрема в транспорті, торгівлі та сільському господарстві.

MV-10

Система розмінування MV-10 знешкоджує протипіхотні та протитанкові міни, а також інші боєприпаси, що не розірвалися, і підходить для обробки великих територій.

Завдяки дистанційному керуванню вона особливо безпечна в експлуатації й може розмінувати до 4000 кв. м на годину, зокрема на крутих схилах.

Нагадаємо, що у жовтні 2024 року у швейцарській Женеві відбудеться конференція з гуманітарного розмінування України.

Президентка Швейцарії Віола Амгерд наголосила, що для майбутньої відбудови України центральним питанням є розмінування, й нагадала, що її держава минулого року затвердила розрахований на чотири роки пакет допомоги обсягом 100 мільйонів франків.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора