Європейська комісія запропонувала продовжити скасування імпортних мит для сільськогосподарських товарів з України на 2024 рік, але з обмеженнями

Estimated read time 1 min read

Ця ініціатива збереже безмитний доступ українських підприємців на європейські ринки, сприяючи стабільності економіки та розширюючи можливості для українського бізнесу.

Європейська комісія офіційно запропонувала продовжити пільгові умови торгівлі для України, зокрема, призупиненням імпортних мит і квот ще на один рік. Це має на меті забезпечити підтримку економіки України в умовах війни.

Проте, щоб придушити протести аграріїв у Франції та інших країнах-членах ЄС, у пропозицію Єврокомісії було включено так званий “запобіжник”. Для чотирьох видів продукції з України (м’ясо птиці, яйця і цукор) передбачається механізм “екстреного гальмування”, щоб стабілізувати імпорт на рівні середніх обсягів у 2022-2023 роках. Це означає, що у разі перевищення обсягів імпорту будуть починати діяти імпортні тарифи.

Пропозицію Єврокомісії далі має розглянути Рада ЄС.

Що це означає для України

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль зазначив, що це означає, що українські підприємці зможуть і далі експортувати свою продукцію на європейські ринки без квот, мит і тарифів. Це дасть додаткові можливості для українського бізнесу та посилить стійкість економіки.

Шмигаль також сподівається, що вдасться прибрати односторонні заборони на імпорт української агропродукції з боку Польщі, Словаччини та Угорщини.

Що цьому передувало

Пільговий режим торгівлі з ЄС був введений після вторгнення Росії в Україну. У 2023 році Єврокомісія вводила обмеження на імпорт деяких сільськогосподарських товарів з України для сусідніх країн ЄС.

Болгарія, Польща, Румунія, Словаччина та Угорщина знову вимагають від Єврокомісії введення імпортних мит на українське зерно через нібито недобросовісну конкуренцію.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора