Останні новини

Субота, 24 Лютого 2024

Європа має три-п’ять років, щоб підготуватися до загрози з боку РФ — прем’єрка Естонії

Estimated read time 1 min read

Прем’єр-міністрка Естонії Кая Каллас вважає, що в Європи є три-п’ять років, аби підготуватися до можливої військової загрози Росії на східному фланзі Північноатлантичного Альянсу.

КИЇВ24
Прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас. Фото: Getty Images

Про це вона заявила в інтерв’ю The Times.

Так, за оцінками естонської розвідки, у разі гіпотетичного перемир’я в Україні, Росії потрібно буде від трьох до п’яти років, аби відновити військову загрозу на кордоні східних членів НАТО.

Це вкрай залежить від того, як ми зможемо зберегти нашу єдність і нашу позицію щодо України. Тому що Росії потрібна пауза, і ця пауза – для того, щоб зібрати свої ресурси й сили. Слабкість провокує агресорів, тому слабкість провокує Росію, — додала прем’єрка.

Вона вважає, що Заходу потрібно посилити військову допомогу Україні, аби вона змогла завдати рішучого удару й позбавити Росію можливості погрожувати сусідам на довгі роки.

Але в довгостроковій перспективі, на її думку, НАТО має ухвалити стратегію «стримування» Росії за зразком Холодної війни – яка зокрема передбачає збільшення оборонних витрат кожної країни-члена до щонайменше 2,5% ВВП.

Росія ніколи не програвала свою останню колоніальну війну. Я багато читаю та намагаюся зрозуміти, як ми можемо розірвати це історичне коло. І ключовим елементом для цього є відповідальність. Вони ніколи не несли відповідальності за скоєні злочини, — наголосила Каллас.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

У Швейцарії відбудеться міжнародна конференція з розмінування України

Вірте не у фейки, а в Україну: Кулеба закликав не піддаватись на дезінформацію з боку РФ

You May Also Like: