Єврокомісія не додасть заборони на імпорт алюмінію до нового пакета санкцій проти Росії — Reuters

Estimated read time 1 min read

Попри заклики деяких країн ЄС заборонити більше російських товарів, наприклад алюмінію, Єврокомісія запропонує пакет, який, як сподівається, викличе мінімальні дебати серед держав-членів щодо його швидкого ухвалення до другої річниці вторгнення Росії в Україну 24 лютого.

“Будуть сотні списків юридичних і фізичних осіб. Ніяких гучних назв (компаній)”, — сказав один із дипломатів.

За його словами, пропозиція Єврокомісії, яка може надійти вже цього тижня, також розширить список російських компаній, яким фірми з ЄС не можуть продавати товари подвійного призначення.

Товари подвійного використання – це предмети, які можна використовувати у звичайному житті, а також на полі бою для виготовлення зброї, як-от безпілотників.

У матеріалі також йдеться про те, що після ухвалення 13-го пакета санкцій ЄК швидко запропонує 14-й набір заходів, які можуть включати деякі нові заборони на імпорт.

У Брюсселі вважають, що залишилося небагато питань, щодо яких країни ЄС могли б досягти одностайної згоди, оскільки санкції до російського ядерного палива та скрапленого природного газу наразі не розглядаються.

Раніше також повідомляли, що ЄС готує нові санкції проти Росії та фінансову підтримку для Києва напередодні другої річниці повномасштабного вторгнення РФ, намагаючись відновити зменшення обсягів західної допомоги Україні. Нові санкції ЄС будуть зосереджені на додаванні більшої кількості фізичних та юридичних осіб до списку заморожування активів та заборони на в’їзд, і навряд чи включатимуть заборону на імпорт російського алюмінію, як того вимагали Польща та країни Балтії.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора