ЄС розробляє план підриву економіки Угорщини через блокування допомоги Україні — FT

Estimated read time 1 min read

Євросоюз розробляє план із підриву економіки Угорщини в разі відмови Будапешта узгодити виділення нового пакета допомоги Україні.

Про це пише британська газета The Financial Times з посиланням на внутрішній документ ЄС.

За її даними, Брюссель збирається обвалити курс угорського форинта і знизити інвестиційну привабливість Угорщини, щоб нашкодити «робочим місцям і зростанню» економіки країни.

Зазначається, що, якщо прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан не піде на поступки, то керівництво ЄС може публічно заявити про повне припинення фінансування Будапешта з наміром «налякати ринки».

Угорський міністр у справах ЄС Янош Бока заявив, що не чув про ці погрози. Він додав, що Будапешт «не піддається тиску»:

Угорщина не проводить зв’язок між підтримкою України та доступом до коштів ЄС і виступає проти того, щоб інші країни проводили такий зв’язок. Угорщина продовжить конструктивно брати участь у переговорах.

Чиновник зазначив, що Угорщина у 27 січня направила нову пропозицію Брюсселю, давши попередню згоду на використання коштів з бюджету ЄС для надання допомоги Україні та випуск боргових зобов’язань спільнота для покриття потреб Києва, якщо Євросоюз піде назустріч Будапешту та додасть пункт про можливість зміни свого рішення майбутньому.

Представник Ради ЄС своєю чергою заявив, що не коментуватиме витоку в пресі. При цьому опитані виданням джерела в дипломатичних колах ЄС наголосили, що «багато країн» підтримують цей план. Один із дипломатів у коментарі для FT назвав такі обговорення «шантажем».

«Біла ворона» у Європейській сім’ї

Нагадаємо, наприкінці жовтня Угорщина знову заблокувала транш на 500 мільйонів євро з Європейського фонду миру для військової допомоги України. Раніше Угорщина блокувала це рішення, адже Україна внесла OTP Bank до переліку міжнародних спонсорів війни. Однак НАЗК уже давно виключило угорський банк з цього переліку.

Також влада Угорщини далі підтримує тісні зв’язки з країною-агресоркою. Так, 17 жовтня прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан та президент РФ Володимир Путін провели зустріч у Китаї, на полях пекінського саміту.

Після чого в Угорщині анонсували великий опозиційний мітинг на чолі з міським головою Будапешта. Активісти виступили проти диктатури Орбана. Крім цього, депутати опозиційної парламентської фракції «Моментум» облили червоною фарбою паркан біля офісу прем’єра Угорщини у Будапешті на знак протесту.

А поки інші країни Європи активно шукають альтернативу російським енергоносіям, Угорщина збільшує імпорт газу з РФ

Згодом прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відзначився скандальною заявою у річницю придушення радянськими військами революції 1956 року. Під час виступу у місті Веспрем він порівняв членство Угорщини в ЄС з більш ніж сорокарічною радянською окупацією його країни. Це висловлювання викликало обурення у європейських лідерів.

Угорщина вже давно стала «білою вороною» у європейській сім’ї. Видання The Guardian писало, що голова угорського уряду нині ізольований у Європейському Союзі сильніше, ніж будь-коли раніше, і в ЄС очікують дедалі більше проблем із Будапештом.

Своєю чергою, прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас наголошувала, що Угорщина стає проблемою для Європейського Союзу, тож її необхідно розв’язати, оскільки зберігати єдність стає дедалі складніше.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора