П’ятниця, 23 Лютого 2024

Японія надасть Україні понад $100 мільйонів для післявоєнної реконструкції

Estimated read time 1 min read

Японія виділить 15,8 мільярда єн (106 мільйонів доларів США) допомоги на підтримку відновлення України від наслідків війни.

КИЇВ24
Прапор Японії. Фото: Getty Images

Про це повідомляє Kyodo News із посиланням на поінформовані джерела.

На конференції зокрема будуть присутні прем’єр-міністр Японії Фуміо Кішіда, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль та голова Федерації бізнесу Японії (Keidanren) Масакадзу Токура.

Очікується, що уряди двох країни домовляться про участь Японії у післявоєнній відбудові України та підпишуть понад 10 меморандумів про співпрацю на японсько-українській конференції, яка відбудеться 19 лютого у Токіо.

Згідно із інформацією джерел, допомога Японії у розмірі 15,8 мільярда єн буде використана для надання обладнання для розмінування та тимчасових мостів. Також Японія виділить кошти на розширення сільського господарства, поліпшення гуманітарної ситуації, біотехнології та вдосконалення промисловості, інформаційні технології, а також посилення управління та антикорупційні заходи, зазначили джерела.

Водночас меморандуми про співпрацю Японії та України, які будуть підписані на конференції, стосуватимуться медичного обслуговування, кібербезпеки та проєктів вітрових електростанцій. Очікується, що на зустрічі буде підписана угода про усунення подвійного оподаткування для компаній, які ведуть бізнес в Україні.

Уряди обох держав планують розпочати перемовини щодо інвестиційної угоди, спрямованої на сприяння участі японських компаній у проєктах реконструкції.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

Україна може запобігти використанню Starlink ворогом — військовий

Від Ван Гога до Лесі Українки: у столиці стартує театральний проєкт про видатних діячів України та світу