П’ятниця, 23 Лютого 2024

Як не мати боргів за електроенергію? Експерт розповів, що робити мешканцям Києва, які перебувають за кордоном

Estimated read time 1 min read

Мешканцям Києва, які перебувають за кордоном, необхідно знайти можливість передати показники лічильників розподільчим компаніям.

Київ Media
Ілюстративне фото з відкритих джерел

Про це в ефірі КИЇВ24 сказав міністр палива та енергетики (2006) Іван Плачков.

У Києві працює такий алгоритм. Попередження приходять тим, у кого був борг до повномасштабного вторгнення. Вони і тоді не платили, і зараз. У січні було вимкнули електроенергію у 300 абонентів. У Києві – 1 млн 200 тисяч. Це 0, 01%.

Він розповів, що для того, щоб уникнути можливих майбутніх вимкнень, абоненти мають  надавати показники лічильників, щоб можна було порахувати не по середньому за місяць, як передбачають правила, а конкретно за цей період.

Якщо мешканців квартири немає, знайти можливість зняти показники лічильників і передати розподільчим компаніям; якщо немає споживання, то надавати щомісяця одні показники. І нарахувань не буде.

Нагадаємо, наприкінці 2023 року Кабмін скасував заборону на відключення світла та нарахування пені за борги. Однак відключити електроенергію можуть і в інших випадках. Зокрема, в АТ «Прикарпаттяобленерго» нагадали, що споживачі мають допускати до лічильників та інших засобів вимірювальної техніки контролерів.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

Секрети ідеального волосся: все, що потрібно знати про маски для волосся

Кров і лікарські засоби. В Україні оновили перелік пріоритетних товарів для перетину кордону у системі «єЧерга»