Субота, 24 Лютого 2024

Вже 77 росіян отримали вироки за воєнні злочини в Україні

Estimated read time 1 min read

Генеральний прокурор Андрій Костін повідомив, що в Україні 77 російських окупантів отримали вироки за воєнні злочини, скоєні в Україні, ще 477 отримали підозри у скоєнні воєнних злочинів.

КИЇВ24
Російські окупанти. Фото: Reuters

Про це він сказав на четвертій зустрічі радників із питань національної безпеки та радників із зовнішньої політики лідерів держав щодо реалізації Формули миру.

Під час панелі, присвяченої пункту 7 Формули миру «Відновлення справедливості», партнери почули свідчення українців про воєнні злочини, скоєні російськими військовими.

Зокрема, 16-річний хлопець розповів, як його батька застрелили просто перед його очима, а молода жінка зазнала сексуального насильства від російського військовослужбовця.

Ми будуємо нашу мережу всеосяжної відповідальності за всі злочини агресора. Ми вже повідомили про підозру у вчиненні воєнних злочинів 477 особам, 77 осіб засуджено, — пояснив Костін.

Також уже розпочав роботу Міжнародний центр з переслідування за злочин агресії — ключовий етап на шляху до створення Спецтрибуналу.

Нагадаємо, що Швейцарія долучилася до країн, які виступають за створення спецтрибуналу для розслідування воєнних злочинів Росії проти України.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

У МЗС заявили про необхідність альянсу між Україною та Польщею

Відтермінує ракетні обстріли: Гуменюк про збиття російських літаків А-50 та Іл-22