Втрата фахівців більш вагома, ніж втрата самого літака А-50 — Гуменюк

Estimated read time 1 min read

Збиття А-50, це потужна втрата армії росії, однак ще більш вагомий слід – це втрата фахівців.

Про це в етері КИЇВ24 розповіла начальниця об’єднаного координаційного пресцентру сил оборони півдня України Наталя Гуменюк.

Збиття А-50, це потужний ляпас та втрата. Це дуже серйозне переорієнтування в роботі. Втрата фахівців навіть більш вагома, ніж втрата техніки в цьому сенсі. Бо техніка така ще є у ворога, а перелік фахівців малий.

Гуменюк зазначила, на Півдні ворог спробував показати, що їх армія ще спроможна на відповідні удари.

 Тим не менш, в нашій зоні відповідальності на півдні, ворог за минулу добу намагався продемонструвати що це не вплине на роботу їх тактичної авіації.

Знищення А-50 та Іл-22: що відомо

Нагадаємо, що вранці 14 січня у мережі з’явилася інформація, що українські військові, ймовірно, збили російський рідкісний літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50 над акваторією Азовського моря. Окрім того, їм вдалося підбити ще одне повітряне судно ворога — Іл-22М.

За даними експерта з питань авіації Анатолія Храпчинського, у Росії залишилося близько шести літаків А-50 та ІЛ-76, які використовуються для радіолокаційного виявлення та управління. Втрати цих літаків у ході війни з Україною є серйозною проблемою для російської армії.

Згодом стало відомо, що Збройні Сили України все-таки знищили літак А-50, але повітряний командний пункт Іл-22 вцілів, хоча й не підлягає відновленню.

Що це за літаки

А-50 – літак далекого радіолокаційного виявлення та управління, створений на базі військово-транспортного літака Іл-76. За часів СРСР літак повинен був стати аналогом західних літаків AWACS. А-50 – у буквальному сенсі “очі” російських військових, оскільки він здійснює розвідку, дає цілевказівки російським винищувачам та наводить ракети. Вартість одного літака понад 330 млн доларів США.

Іл-22М – повітряний захищений пункт керування, а також літак радіотехнічної розвідки, який створений за часів СРСР на базі пасажирського літака дальньої авіації Іл-18. На початку вторгнення російські терористи мали 12 таких літаків (з 33, виготовлених за часів СРСР). Один з Іл-22М був збитий “вагнерівцями” під час заколоту Пригожина у червні 2023 року.

Обидві моделі літаків станом на 2024 рік в Росії вже не виготовляються.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора