Четвер, 29 Лютого 2024

Вставну щелепу Вінстона Черчилля продали на аукціоні. Зуби експрем’єра оцінили у 22,7 тисячі доларів

Estimated read time 1 min read

Зубний протез британського премʼєр-міністра Вінстона Черчилля продали на аукціоні в Челтнемі за 22,7 тисячі доларів — це понад 853 тисячі гривень.

КИЇВ24
Вставну щелепу Вінстона Черчилля продали на аукціоні. Фото: The Cotswold Auction Company

Як пише ВВС, проданий протез Черчилль носив, коли оголошував свою знамениту промову «Ми битимемося на пляжах» під час Другої світової війни в 1940 році.

Цю вставну щелепу розробив його дантист сер Вілфред Фіш на початку Другої світової війни, коли Черчиллю було 65 років. Він спроєктував його так, щоб зберегти природну особливість Черчилля — він трохи шепелявив.

Більшу частину свого життя Черчилль страждав від проблем із зубами та втратив кілька ще у 20 років, тож вставна щелепа була настільки важливою, що Черчилль завжди носив із собою два екземпляри про всяк випадок.

Один із протезів поховали разом із Черчиллем, ще один подарували музею Королівського коледжу хірургів у Лондоні. У підписі на стенді зазначено, що «добре підігнаний зубний протез був найважливішою фізичною та психологічною опорою» для Черчилля.

Це дозволило йому говорити ефективно, що є життєво необхідною якістю для будь-якого політика, особливо для того, чиї ораторські навички відіграли вирішальну роль у його успіху. Усе доросле життя Черчилля переслідував страх втратити здатність говорити, — йдеться в описі до експоната.

Також на аукціоні за 14,5 тисячі доларів продали мікрофон, у який Черчилль оголосив про закінчення Другої світової війни.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

Зеленський підписав закон, який спрощує списання майна в ЗСУ

Росія вербує найманців у Сирії для війни проти України — ГУР

You May Also Like: