Військові об’єкти в глибокому тилу РФ уразили з української зброї: TIME оприлюднив докази

Estimated read time 1 min read

Нещодавні обстріли інфраструктурних об’єктів у глибині Росії є результатом перших секретних розробок Україною власної зброї. Водночас для налагодження масового виробництва таких озброєнь, особливо із залученням сучасних західних технологій, Києву доведеться вирішити низку проблем.

Про це повідомляє американський журнал TIME.

Зазначається, що Україна почала застосовувати у війні з Росією перші зразки власної секретної зброї.

«Всі нещодавні удари по цілях у Росії були завдані не іноземними зразками зброї, а розробками українських заводів та підпільних майстерень», — зазначив виданню міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін.

За його словами, новітню зброю ніколи випробовувати на полігоні, тож вона випробовується у бойових умовах і за результатами до неї вносяться необхідні зміни.

Як зазначає TIME, здатність України виробляти достатню кількість власної зброї, буде центральним елементом її нинішньої стратегії перемоги над росіянами. Однак для втілення цієї стратегії, країні слід подолати низку викликів.

Зокрема, Києву доведеться поєднати свою стару і зношену оборонну промисловість з передовими зразками озброєнь та можливостями західних союзників, зокрема США. Під час останніх візитів до Білого дому у вересні та грудні минулого року, президент Володимир Зеленський попросив Джо Байдена не лише про фінансову та військову допомогу, але й надати Україні необхідні ліцензії для виробництва та ремонту американської зброї.

У публікації йдеться, що американська сторона вважає, що така співпраця можлива, хоча організувати його нелегко. Згідно з американським законодавством, Байден має право надавати ліцензії, що допоможуть запустити внутрішнє українське виробництво зброї без схвалення Конгресу США. Однак це рішення має пройти через складний процес узгодження в уряді. Крім того, що особливо важливо, Україна потребуватиме мільярдів доларів інвестицій для відродження своєї оборонної промисловості.

TIME зазначає, що сьогодні український оборонпром налічує сотні заводів і десятки тисяч робітників, але вони атрофувалися через десятиліття безгосподарності та постраждали від російських ракетних ударів.

Нещодавно стало відомо, що Україна та Литва започаткують спільне виробництво дронів. Глави МЗС обох країн обговорили кроки для нарощування виробництва.

Також Україна та Бельгія мають намір розпочати спільне виробництво окремих типів озброєння. Було підписано відповідний меморандум.

Тим часом Глава Пентагону Ллойд Остін та Генсек НАТО Єнс Столтенберг обговорили допомогу Україні. Вони відзначили критичність швидкого збільшення оборонного виробництва для подальшої допомоги Києву у поповненні запасів боєприпасів і обладнання.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора