Відтермінує ракетні обстріли: Гуменюк про збиття російських літаків А-50 та Іл-22

Estimated read time 1 min read

Ураження Силами оборони України літаків радіолокаційного виявлення А-50 та повітряного командного пункту Іл-22 може відтермінувати майбутні ракетні удари росіян.

Про це заявила речниця Сил оборони півдня України Наталії Гуменюк під час брифінгу в «Media Center Ukraine – Ukrinform».

Фіксуємо збиття двох одиниць авіації. При чому не простих одиниць авіації, а тих, на яких розгорталися відповідні командні пункти.

Вона пояснила, що літак радіолокаційного виявлення А-50 фактично слугував «очима» противника, адже за допомогою «саме цієї машини та апаратури, яка передбачала його діяльність», окупанти спостерігали за територією України, і літак здійснював «наведення потужних ракетних ударів».

Саме за допомогою А-50 викривалася максимально ситуація з майбутніми цілями. Тому будемо розраховувати на те, що такий удар буде досить чуттєвим і щонайменше відтермінує майбутні ракетні ураження, — сказала Гуменюк.

Знищення А-50 та Іл-22: що відомо

Нагадаємо, що вранці 14 січня у мережі з’явилася інформація, що українські військові, ймовірно, збили російський рідкісний літак далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50 над акваторією Азовського моря. Окрім того, їм вдалося підбити ще одне повітряне судно ворога — Іл-22М.

За даними експерта з питань авіації Анатолія Храпчинського, у Росії залишилося близько шести літаків А-50 та ІЛ-76, які використовуються для радіолокаційного виявлення та управління. Втрати цих літаків у ході війни з Україною є серйозною проблемою для російської армії.

Згодом стало відомо, що Збройні Сили України все таки знищили літак А-50, але повітряний командний пункт Іл-22 вцілів, хоча й не підлягає відновленню.

Що це за літаки

А-50 – літак далекого радіолокаційного виявлення та управління, створений на базі військово-транспортного літака Іл-76. За часів СРСР літак повинен був стати аналогом західних літаків AWACS. А-50 – у буквальному сенсі “очі” російських військових, оскільки він здійснює розвідку, дає цілевказівки російським винищувачам та наводить ракети. Вартість одного літака понад 330 млн доларів США.

Іл-22М – повітряний захищений пункт керування, а також літак радіотехнічної розвідки, який створений за часів СРСР на базі пасажирського літака дальньої авіації Іл-18. На початку вторгнення російські терористи мали 12 таких літаків (з 33, виготовлених за часів СРСР). Один з Іл-22М був збитий “вагнерівцями” під час заколоту Пригожина у червні 2023 року.

Обидві моделі літаків станом на 2024 рік в Росії вже не виготовляються.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора