Відновлення тунелю метро на Теремки триватиме довше: підрядник назвав нові терміни

Estimated read time 1 min read

Термін відновлення тунелю метро на Теремки перенесли. Ремонт триватиме довше, ніж казали в київській мерії. Варто орієнтуватись на осінь 2024 року.

Про це повідомив власник групи компаній “Автострада” Максим Шкіль.

Відновлення перегінного тунелю між станціями “Деміївська” та “Либідська” плануємо завершити восени 2024-го.

На цю мить відновлювальні роботи ведуться як всередині тунелю, так і зовні. Після того, як будуть перенесені всі інженерні мережі, розпочнеться розробка котловану для демонтажу пошкоджених конструкцій тунелю.

Шкіль наголосив, що на об’єкті працюють цілодобово, а також залучено 30 одиниць власної спецтехніки.

Підтоплення між станціями: що відомо

8 грудня рух поїздів метро на ділянці між станціями “Теремки” – “Деміївська2 у Києві зупинено з міркувань безпеки та з урахуванням технічного стану тунелів.

Порушилася геометрія споруди, з’явився ризик обвалу. Тому після проведення необхідних обстежень та досліджень було вирішено демонтувати аварійну ділянку тунелю (довжина якої складає близько 27 м) та побудувати на цьому місці новий – монолітний, відкритим способом прямокутного перерізу.

Як повідомив перший заступник голови КМДА Микола Поворозник, під час будівництва тунелю у 2008-2010 роках втопився туннелепрохідний щит. Роботи довелося вести в ручному режимі, що також негативно позначилося на якості будівництва.

Замість нього цим маршрутом курсує наземний транспорт. Ці зміни будуть діяти до завершення ремонту перегінного тунелю.

Також з 13 грудня Київський метрополітен запровадив човниковий рух на станціях синьої гілки від “Либідська” та “Теремки”. Інтервал руху потягів складатиме 13 хвилин.

Начальник столичного метрополітену наголосив, що публічні заяви деяких політиків про “нібито закриття станцій” спричинили дезінформацію серед містян. Через це люди думали, що не можуть скористатися ними як укриттями й не йшли туди під час повітряних тривог, наражаючи себе на небезпеку.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора