Неділя, 25 Лютого 2024

Верховна Рада ухвалила закон про створення єдиного електронного реєстру військовозобовʼязаних

Estimated read time 1 min read

Верховна Рада підтримала в цілому проєкт закону про єдиний електронний реєстр військовозобовʼязаних і автоматичне отримання посвідчення учасника бойових дій

КИЇВ24
Військовий ЗСУ. Фото: Getty Images

Про це повідомив народний депутат від “Голосу” Ярослав Железняк і народний депутат від “Європейської Солідарності” Олексій Гончаренко у Телеграм.

“Після довгих і складних дискусій і провалу багатьох правок законопроєкт №10062 щодо реєстрів для військового обліку прийнято в цілому. За – 249”, — написав Железняк.

Гончаренко повідомив, що Верховна Рада підтримала законопроєкт про автоматичне отримання УБД і створення єдиного електронного реєстру військовозобовʼязаних (№10062). За його словами, з приводу автоматичного отримання УБД до нього зверталися “дуже багато військовослужбовців”.

Закон передбачає, що всі військовозобовʼязані будуть внесені до єдиного електронного реєстру, а ті, хто брав участь у бойових діях на території України з 24 лютого 2022 року, автоматично отримають посвідчення учасника бойових дій.

Законопроєкт був зареєстрований у парламенті 18 вересня 2023 року депутатами різних фракцій. Він був ухвалений після тривалих і складних дискусій, у ході яких було провалено низку правок.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

Будемо збирати мільйон дронів вдома? Відповідаємо на 10 найпопулярніших питань

Ізраїль вперше взяв участь в обговоренні Української формули миру в Давосі