Неділя, 25 Лютого 2024

В уряді заявили, що не тиснуть на ЄС у питанні повернення біженців

Estimated read time 1 min read

Віцепрем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина спростовує поширену деякими ЗМІ інформацію про те, що Київ працює з Брюсселем над поверненням біженців.

Kyiv Media
Евакуаційний потяг, ілюстративне фото

Про це інформує «Інтерфакс».

«Однозначно, не є прямою позиція України про те, що українці мають повертатися назад, і тому має скорочуватися будь-яка їм допомога (ЄС). Цього абсолютно немає. Принципова позиція для нас полягає в тому, що громадяни України, які перебувають у Європейському Союзі, повинні мати право на тимчасовий захист», – сказала вона в четвер у Брюсселі, коментуючи на прохання журналістів відповідну інформацію.

Віцепрем’єр-міністр висловила впевненість, що «можливість мати тимчасовий захист має залишатися за будь-яких умов, і в 2025 році, і після нього, і навіть у разі припинення воєнних дій».

«Така можливість має залишатися. Інше питання – це фінансові виплати. На жаль, війна триває. Ми маємо визначатися щодо соціальних гарантій, які мають громадяни в кожній країні. Але це не радикальна комунікація, не негативна. Цей діалог (Україна та ЄС) триває», – пояснила Стефанішина.

Нагадаємо, днями Politico написало, що Україна проводить попередні переговори з офіційними особами ЄС щодо майбутніх міграційних правил блоку, щоб спробувати забезпечити повернення додому більшої кількості своїх громадян наступного року та підтримати економіку.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

Україна близька до самозабезпечення газом — Галущенко

Фінляндія звинувачує Росію в спробах дестабілізувати кордон