П’ятниця, 23 Лютого 2024

В Україні спростили систему виплат сімʼям загиблих, зниклих безвісти та полонених військових

Estimated read time 0 min read

Кабінет міністрів України змінив порядок виплати грошового забезпечення сімʼям військовослужбовців ЗСУ, захоплених у полон або заручниками, які зникли безвісти або загинули.

Kyiv Media
Ілюстративне зображення. Українські гривні. Фото: відкриті джерела

Як повідомляє пресслужба Міністерства оборони України, тепер відомству буде легше зʼясовувати інформацію про членів сімʼї полонених, зниклих безвісти або загиблих військових.

Зазначається, що було внесено зміни до постанов КМУ:

  • від 30 листопада 2016 року №884 «Про затвердження Порядку виплати грошового забезпечення сім’ям військовослужбовців, захоплених у полон або заручниками, а також інтернованих у нейтральних державах або безвісно відсутніх»,
  • від 28 лютого 2022 року №168 «Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану».

Завдяки змінам Міноборони отримало спрощений доступ до деяких державних реєстрів і відтепер легше обмінюватиметься інформацією в електронних ресурсах.

Таке право отримали: Міноборони, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, Головне управління розвідки МОУ, Головний орган військового управління Національної гвардії, Адміністрація Держприкордонслужби, Управління державної охорони, Адміністрація Держспецзв’язку, Адміністрація Держспецтрансслужби.

Це дозволить оперативно встановлювати членів родини, яким належить грошове забезпечення військовослужбовців, захоплених у полон або зниклих безвісти, — йдеться в заяві.

В міністерстві звернули увагу, що зміни також стосуються встановлення повного кола членів сім’ї загиблих, яким належить одноразова грошова допомога в розмірі 15 мільйонів гривень.

Наша чітка позиція: родичі загиблих, зниклих безвісти або полонених воїнів не мають витрачати час та зусилля на доведення очевидних для них речей. Якщо у держави є така інформація — це відбуватиметься автоматично після відповідної перевірки громадян. Взаємодія з державними реєстрами створює саме таку систему. Це значно спростить і прискорить процес виплат родинам, — заявила заступниця міністра оборони України Наталія Калмикова.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

Кличко зустрівся з послом Великої Британії та Північної Ірландії в Україні

Народний депутат розповів, скільки може коштувати підприємству забронювати співробітника