Субота, 24 Лютого 2024

В Україні розпочали виробництво підземних штабів-бункерів для ЗСУ

Estimated read time 1 min read

Гірничо-металургійна група “Метінвест” розпочала виробництво і постачання Збройним силам України підземних штабів-бункерів, які рятують від обстрілу противника. Перший такий штаб, розрахований на 30 військовослужбовців, вже переданий Сухопутним військам України.

КИЇВ24
Бункер для ЗСУ. Фото: Метінвест

Згідно з пресрелізом компанії у п’ятницю, “Метінвест” налагодив виробництво сталевих підземних командних пунктів, які захищають особовий склад від наслідків обстрілів і дають змогу в безпечних і комфортних умовах забезпечувати роботу командування ЗСУ на лінії фронту.

Командний пункт допомагає рятувати життя військових, адже за короткий час розгортається і згортається на лінії фронту та за правильного встановлення забезпечує захист від обстрілів артилерії будь-якого калібру.

Сталевий штаб складається з п’яти або шести окремих мобільних бункерів, виробництво яких “Метінвест” освоїв іще в жовтні 2022 року. Це з’єднані між собою підземні укриття, що виконують різні функції – від житлового приміщення та санітарної зони до робочого штабу командування.

Виготовлені з хвилястої сталі бункери обладнані всім необхідним устаткуванням на рівні гарного готелю: спальними місцями й робочими зонами, душовими й бойлерами, системами опалення, освітлення і зв’язку, місцями для зберігання зброї та особистих речей і електронною технікою.

“Перевага нашої армії над противником: ми воюємо якісно, мізками. І водночас уміємо приймати зважені рішення оперативно, бо на кону – життя наших воїнів і успіх бойових дій. Саме тому прагнемо навіть на “нулі”, в пеклі війни убезпечити й створити комфортні умови для роботи та перепочинку військових. Командні пункти на базі модульних укриттів відповідають запиту армії й дають змогу на передовій облаштувати укріплені штаби, що за будь-якої ситуації виконуватимуть своє головне завдання – керувати боєм і завдавати нищівних поразок ворогу”, – зазначив бригадний генерал ЗСУ Володимир Горбатюк.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

У спецоперації зі стеження за журналістами Bihus. Info брали участь три десятки людей — перші результати власного розслідування редакції

У Києві почався розгляд справи бізнесмена Мазепи, якого затримала на кордоні за підозрою у відчуженні земель Київської ГЕС

You May Also Like: