Останні новини

Субота, 24 Лютого 2024

В Україні можуть зрости ціни на пальне. Нацбанк назвав причину

Estimated read time 1 min read

Національний банк України прогнозує здорожчання пального в Україні у 2024 році на тлі очікуваного підвищення світових цін на нафту.

Kyiv Media
АЗС. Ілюстративне зображення. Фото: Фейсбук

Про це йдеться в інфляційному звіті Національного банку України. 

Там зазначили, що зниження світових цін на нафту у 2023 році сприяло сповільненню зростання цін на пальне. Однак їхнє очікуване підвищення навесні 2024 року та помірне зниження надалі зумовлять дещо швидше подорожчання пального в 2024 році.

«Це матиме непрямий проінфляційний вплив і на вартість транспортних послуг та окремих товарів. Надалі вартість пального стабілізується завдяки поступовому зниженню світових цін на нафту», — уточнили у Нацбанку.

НБУ також вказав на підвищення попиту на пальне. Цей процес згадали в контексті того, що з другої половини листопада 2023 року чистий попит на іноземну валюту знову збільшився, зокрема, через попит на імпортовані продовольчі товари, пальне й окрему продукцію машинобудування й фармацевтичної промисловості.

Раніше повідомляли, що у понеділок, 8 січня, ціни на нафту впали більш ніж на 1% на тлі різкого зниження цін провідним експортером Саудівської Аравії та зростання видобутку ОПЕК, що нівелювало побоювання щодо ескалації геополітичної напруги на Близькому Сході. Засновниця компанії з аналізу нафтового ринку Vanda Insights Вандана Харі сказала, що зниження лютневих показників посилює чутки про слабкий попит.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

Весна у оранжереях київського ботсаду: на Печерську активно квітнуть камелії. ФОТО. ВІДЕО

Для східного флангу НАТО. Rheinmetall придбає акції автовиробника у Румунії

You May Also Like: