Останні новини

Субота, 24 Лютого 2024

Уряд обмежив доступ до укриттів в закладах освіти

Estimated read time 1 min read

Кабінет Міністрів України ухвалив постанову № 1331 від 19 грудня 2023 року, яка вносить зміни до Порядку створення, утримання фонду захисних споруд цивільного захисту. Зміни стосуються доступу до укриттів в закладах освіти, їх обліку та можливості громадян давати відгуки про їх стан.

КИЇВ24
Укриття. Фото з відкритих джерел

Про це повідомила пресслужба Освітнього омбудсмана.

Згідно з новою постановою: укриття закладів освіти під час очного навчання доступні лише для учасників освітнього процесу. Це означає, що сторонні особи не можуть перебувати в укриттях під час навчального дня.

Місця розташування укриттів повинні бути доступними для населення з найвіддаленішого місця їх розташування. Радіус пішохідної доступності до укриттів не може бути більше 300 метрів для багатоповерхової забудови та 500 метрів для середньоповерхової та малоповерхової забудови.

Усі укриття на території України підлягають обліку. Облік ведуть міністерства, інші центральні органи виконавчої влади, місцеві органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, а також суб’єкти господарювання та інші юридичні особи. Також у документі зазначається, що заклади освіти не мають здійснювати облік укриттів.

Інформація про укриття вноситься до Інформаційної системи “Облік та візуалізація фонду захисних споруд цивільного захисту”. Адміністратором системи є ДСНС.

Громадяни можуть подати відгуки та пропозиції щодо стану та функціонування укриттів засобами Порталу Дія. Це допоможе органам влади вжити відповідних заходів для покращення стану укриттів.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

Війська РФ атакували Херсон з авіації. Фото

Бундестаг ухвалив держбюджет, допомога Україні — майже €7,6 млрд

You May Also Like: