Україна за час війни повернула 388 депортованих дітей

Estimated read time 1 min read

Сценаріїв їх викрадення росіянами може бути щонайменше шість.

Про це повідомила радник-уповноважена президента України з прав дитини та дитячої реабілітації Дар’я Герасимчук, передає «Інтерфакс-Україна».

«На сьогодні Українській державі, величезною командою, нам вдалося повернути 388 дітей, які були депортовані або примусово переміщені», – сказала Герасимчук під час засідання Ради з прав людини, гендерної рівності та різноманіття при МЗС України.

Уповноважена зазначила, що росіяни мають уже значно більше сценаріїв для депортації та незаконного переміщення дітей, аніж це було 2014 року, коли РФ окупувала Крим (зокрема, йдеться про так званий соцпроєкт «Потяг надії», в межах якого було незаконно вивезено на територію РФ і відправлено на всиновлення кримських дітей).

«Сьогодні ми бачимо шість сценаріїв, але ми переконані, що цих сценаріїв значно більше. І росіяни не зупиняються», – додала вона.

Йдеться про сценарій, коли РФ спочатку вбиває українців, а потім краде їхніх дітей, зазначила уповноважена президента. Другим сценарієм вона назвала випадки, коли РФ розлучає українських дітей із батьками під час фільтрації.

«Також ми говоримо про історії дітей, яких «витягли», інакше не можу сказати, прямо з рідної домівки, від рідних і просто вивезли їх тимчасово на тимчасово окуповані території, але далі відправили в РФ і навіть помістили незаконно під опіку росіян», – підкреслила Герасимчук.

Четвертий сценарій здійснюється, коли росіяни відмовляються узгоджувати гуманітарні коридори для вивезення українською владою дітей із закладів інституційного догляду, створюють штучну гуманітарну кризу для них і потім вивозять. Герасимчук наголосила, що на сьогодні Україна продовжує розшукувати цих дітей по всій території РФ і на тимчасово окупованих українських територіях, оскільки дітей розділяють і переміщують постійно.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора