П’ятниця, 23 Лютого 2024

Україна та Швейцарія починають підготовку глобального саміту миру

Estimated read time 1 min read

Від завтрашнього дня, 16 січня, Україна та Швейцарія розпочинають підготовку до проведення глобального саміту миру на рівні лідерів держав-учасниць.

КИЇВ24
Президентка Швейцарії Віола Амхерд проводить двосторонні переговори з Президентом України Володимиром Зеленським. Фото: Getty Images

Про це заявив президент України Володимир Зеленський на спільному брифінгу зі швейцарською колегою Віолою Амхерд.

Сьогодні ми відзначили успішність роботи в форматі радників щодо формули миру. Швейцарія ефективно організувала зустріч напередодні. Було значне розширення представництва, — сказав голова держави.

За його словами, українську «формулу миру» підтримують вже понад 80 держав та міжнародних інституцій.

Ми цінуємо це. Я вдячний пані президенту і команді за домовленість, що наші команди вже відзавтра розпочинають підготовку до проведення у Швейцарії на рівні лідерів глобального саміту миру, — заявив він.

Зеленський вважає, що цей саміт має «наповнити необхідною енергією усе, що вже вдалося досягнути та має визначити, що завершення війни має бути виключно справедливим, а відновлення дії міжнародного права має бути здійснено повністю».

Нагадаємо, що президентка Швейцарії Віола Амхерд оголосила про намір передати Україні 1,5 мільярда франків допомоги в період з 2025 до 2028 року. Це дорівнює близько 1,6 мільярда євро.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

Канада передала Україні проєкт «безпекової угоди» — пані посол

Швейцарія виділить 1,6 мільярда євро на підтримку України