Україна та Литва домовились про спільне виробництво дронів

Estimated read time 0 min read

Україна та Литва започаткують спільне виробництво дронів. Глави МЗС обох країн обговорили кроки для нарощування виробництва.

Про це повідомляє міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба на спільній пресконференції з главою МЗС Литви Габріелюсом Ландсбергісом.

Сьогодні ми з Габріелюсом зосередилися на виконанні тих домовленостей, яких досягнув президент і велику частину розмови присвятили визначенню спільних кроків для нарощування виробництва дронів для потреб ЗСУ. У Литви є технології, у нас є можливості масштабувати виробництво. Це була ключова тема.

Литовський міністр зазначив, що проєкти, які допоможуть захисту України та посилять обороноздатність Литви, отримають увагу від уряду.

«Ми можемо розпочати з виробництва комплектуючих і того, що необхідно на полі бою. Зокрема, того, що буде необхідно для виробництва дронів. Ми говоримо спочатку про обмежену кількість. Я думаю, що це може відбутися дуже швидко», — сказав Габріелюс.

Також, за словами Кулеби, сторони обговорили шлях України до ЄС та НАТО, питання заморожених активів Росії, санкцій та створення військового фонду ЄС для України.

Раніше стало відомо, що Литва надасть Україні €200 мільйонів військової допомоги, включаючи боєприпаси, військову техніку, навчання українських солдатів та спільне виробництво засобів боротьби з дронами.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора