Україна розпочала процес скринінгу законодавства на відповідність праву ЄС

Estimated read time 1 min read

Українська делегація взяла участь в установчій зустрічі в Брюсселі щодо започаткування скринінгу – важливого процесу оцінки українського законодавства на відповідність праву ЄС, що передує офіційному початку переговорів про вступ.

Віцепрем’єрка Стефанішина заявила, що українські інституції готові до активної спільної роботи.

У рамках підготовки до початку безпосередніх передвступних переговорів Україна сформує дорожні карти у сферах верховенства права, свободи руху осіб (юстиція, свобода, безпека) та реформи державного управління.

Віцепрем’єрка Ольга Стефанішина наголосила, що українські інституції мобілізовані та готові до активної спільної роботи.

“Скринінг є першим фундаментальним кроком на початку переговорного процесу. Розпочинаючи цей процес, ми усвідомлюємо відповідальність, яка з ним пов’язана. Йдеться не просто про список реформ, але про колективні зусилля, спрямовані на те, щоб Україна відповідала високим стандартам, встановленим Європейським Союзом”, – підкреслила Стефанішина.

Вона нагадала, що Україна ще до отримання офіційного рішення Євроради здійснила процес селф-скринінгу, який дозволив визначити стан адаптації українського законодавства до європейського.

Українська сторона також презентувала бачення національної переговорної архітектури. Учасники зустрічі обговорили підходи до формування переговорних команд, підготовку переговорної рамки ЄС та переговорної позиції України, проведення першої міжурядової конференції та календар взаємодії на найближчі місяці.

Висновок:

Розпочинається важливий етап на шляху України до членства в Європейському Союзі. Скринінг дозволить оцінити стан адаптації українського законодавства до права ЄС та визначити пріоритетні напрями реформ.

SEO-заголовок: SEO-опис:

Україна розпочала процес скринінгу – важливого етапу на шляху до членства в Європейському Союзі. Скринінг дозволить оцінити стан адаптації українського законодавства до права ЄС та визначити пріоритетні напрями реформ.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора