Україна просила повернути тіла полонених, які нібито загинули на борту Іл-76. Росія відмовилася

Estimated read time 1 min read

Україна зверталася до Російської Федерації щодо повернення тіл військовополонених, які нібито загинули на борту Іл-76. Росія поки що не відреагувала на ці запити.

Про це розповів представник Головного управління розвідки України Андрій Юсов в етері телемарафону.

Щодо інформації про загибель — так, Україна зверталась і продовжує звертатись щодо передачі тіл. Поки що російська сторона на це не йде, — сказав представник ГУР.

Юсов наголосив, що вимога Україні стосовно проведення неупередженого міжнародного розслідування щодо обставин падіння літака Іл-76 залишається актуальною.

В Україні статус цих 65 воїнів, яких росіяни оголосили загиблими, не змінювався — вони досі вважаються військовополоненими.

Представник ГУР також додав, що масштабний обмін військовополоненими, що відбувся 31 січня, став «майже завершенням» зірваної операції в день падіння Іл-76.

В рамках вчорашнього обміну додому повернулись українці, яких мали обміняти 24 січня — за винятком 65 осіб зі списку тих, хто нібито був на борту літака.

Падіння літака Іл-76 на Бєлгородщині: основні деталі

24 січня у Корочанському районі Бєлгородської області РФ впав військово-транспортний літак Іл-76.

У Росії стверджують, що нібито на літаку були 65 українських полонених, шість членів екіпажу та троє супроводжувальних осіб. Росіяни звинувачують Україну у збитті літака. Своєю чергою, Україна закликала не розповсюджувати фейки до офіційних заяв.

Пізніше ГУР заявило, що не має перевіреної інформації про те, хто перебував на борту літака Іл-76. Також українську сторону не проінформували про «необхідність забезпечення безпеки повітряного простору в районі міста Бєлгород».

Президент України наголосив, що необхідно встановити усі чіткі факти. Наскільки це можливо з огляду на те, що падіння літака сталося на російській території – поза нашим контролем. Він також скасував візити до регіонів 25 січня, до прояснення всієї ситуації.

Докладно про падіння Іл-76 ми писали тут.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора