Україна працює над підготовкою візиту Віктора Орбана — ЗМІ

Estimated read time 1 min read

Востаннє політик був в Україні в 2010-му.

Зустріч в Ужгороді глави Офісу українського президента Андрія Єрмака, та міністра закордонних справ Дмитра Кулеби та його угорського колеги Петера Сійярто буде «пов’язана з підготовкою майбутнього візиту прем’єр-міністра Орбана в Україну». Про це заявила в Брюсселі Ольга Стефанішина, передає «Радіо Свобода».

«Прем’єр-міністр (Угорщини – ред.) востаннє був в Україні в 2010-му – в тій країні, яку ми вже мало пам’ятаємо. Для нас важливо, що він приїхав. Тому насамперед концентрація – на двосторонньому порядку денному», – зазначила віцепрем’єрка з євроінтеграції.

Топ-посадовиця також наголосила, що українська сторона «вже багато зробила» для цього.

«Ми ухвалили законодавство, яке визнала ефективним і якісним угорська сторона. Ми маємо команди на рівні першого заступника міністра освіти, колеги з угорської сторони від МЗС, які щотижня координуються по імплементації законодавства, по моніторингу впровадження в кожній школі. Так само ми і обговорюємо стратегічні питання, пов’язані з майбутнім угорським головуванням (у Раді ЄС із 1 липня 2024 року – ред.)», – наголосила Стефанішина.

Вона додала, що ці питання також підніматимуть в Ужгороді. Крім того, сама віцепрем’єрка матиме двосторонні контакти зі своїм колегою в угорському уряді.

«Україна робить дуже багато через свою відкритість, відкритість до діалогу навіть з найважчими партнерами. Але і кроки, які від нас залежить, ми виконуємо», – зауважила урядовця.

«Для мене принципово побачити прем’єр-міністра Орбана в Києві, тому що він відіграє непросту роль в ухваленні історичних для України рішень. І для мене важливо, щоб ця людина бачила країну такою, якої бачать українці».

Тим часом Європарламент вимагає покарати Орбана за підрив демократії та блокування допомоги Україні.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора