Україна повідомила США, що готується звільнити Залужного — WP

Estimated read time 1 min read

За даними The Washington Post, президент України Володимир Зеленський вирішив звільнити головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного.

Про це написало видання The Washington Post, посилаючись на два анонімних джерела.

Адміністрація США не підтримала і не заперечувала це рішення, визнавши його суверенним вибором українського президента.

Офіційного указу про відсторонення Залужного ще не видано, і невідомо, коли це може статися.

Секретар РНБО Олексій Данілов 2 лютого заявив, що наразі немає документа про відставку Залужного.

Раніше, 31 січня, газета The New York Times з посиланням на джерело повідомила, що Зеленський планував звільнити Залужного, але відмовився від цього, коли інформація просочилася у пресу.

Прессекретар президента Сергій Никифоров та речник Міноборони Іларіон Павлюк заперечили інформацію про звільнення Залужного.

Наприкінці листопада 2023 року видання The Economist писало про “конфлікт” між вищим військовим і політичним керівництвом України.

Заступниця голови комітету з нацбезпеки Мар’яна Безугла звинувачувала Залужного у тому, що військове командування не надало плану дій на 2024 рік.

Радник керівника ОП Михайло Подоляк, міністерка з реінтеграції Ірина Верещук та міністр оборони Рустем Умєров заперечували наявність конфлікту та планували заміну Залужного.

29 січня у соцмережах з’явилися повідомлення про те, що Зеленський нібито підписав указ про відставку Залужного, але Міноборони спростувало цю інформацію.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора