Україна покращила показники світового Індексу сприйняття корупції. Що це передбачає

Estimated read time 1 min read

Про це йдеться в повідомленні Transparency International Ukraine.

Україна зараз має 36 балів зі 100 в Індексі, що дає країні змогу посідати 104-те місце у світі.

Зазначається, що приріст на три бали є одним із найкращих показників за 2023 рік у світі. Також Україна стала однією з 17 держав у цьогорічному рейтингу СРІ, що продемонстрували свій найкращий показник за увесь час.

Серед країн-сусідок Україна випереджає Росію, яка втратила два бали й посідає 141-ше місце. Стільки ж балів втратила Білорусь, яка, однак, займає вищу позицію, ніж Україна.

«Україна продемонструвала непоганий результат цьогоріч і прогресивну динаміку за 10 років. Зараз ми вже доросли до показників країн-кандидаток в ЄС. Ми розбудували антикорупційну екосистему з нуля і вже маємо реальні вироки за топкорупцію», — сказав виконавчий директор TI Ukraine Андрій Боровик.

Світові лідери та аутсайдери Індексу сприйняття корупції за 2023 рік майже не змінилися. Рейтинг очолюють Данія, Фінляндія, Нова Зеландія та Норвегія.

Аутсайдерами залишилися Сомалі, Сирія і Південний Судан. Цьогоріч до них додалася Венесуела.

Загалом з часів Революції гідності за 10 років Україна додала 11 балів у рейтингу — це найбільший приріст серед країн, які зараз мають статус кандидаток до ЄС.

Що таке Індекс сприйняття корупції

Індекс сприйняття корупції (Corruption Perceptions Index, CPI) — показник, який з 1995 року розраховується міжнародною організацією Transparency International. Сама організація не проводить власних опитувань. Індекс розраховують на основі 13 досліджень «авторитетних міжнародних установ і дослідницьких центрів».

Ключовим показником Індексу є кількість балів, а не місце в рейтингу. Мінімальна оцінка (0 балів) означає, що корупція фактично підміняє собою державу, максимальна (100 балів) свідчить про те, що корупція майже відсутня. Індекс оцінює сприйняття корупції лише в державному секторі.

CPI включає точку зору представників бізнесу, інвесторів, дослідників ринку тощо. Він відображає точку зору приватного сектору та його сприйняття корупції в публічному секторі. Важливо пам’ятати, що CPI вимірює саме сприйняття, а не фактичний рівень корупції.

Раніше також повідомляли, що Україна посіла друге місце в рейтингу World Giving Index 2023. Це щорічне дослідження благодійності у світі, яке проводить британський Фонд благодійної допомоги (Charities Aid Foundation).

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора