Субота, 24 Лютого 2024

Україна отримала перші гроші, які конфіскували у колаборантів. Подробиці

Estimated read time 1 min read

До державного бюджету України вперше надійшли гроші, які конфіскували у підсанкційних осіб.

Kyiv Media
Гроші. Ілюстративне фото із соцмереж.

Про це повідомив голова Фонду державного майна Віталій Коваль.

В такий спосіб бюджет отримав 32 мільйони гривень, які раніше належали російським колаборантам Дмитру Вороні й Володимиру Сальдо. Крім того, українську скарбницю поповнили конфісковані кошти з підприємства російського олігарха Олега Дерипаски.

У травні 2023 року Вищий антикорупційний суд конфіскував активи колаборанта Володимира Сальдо. У нього вилучили ПАТ «Каштан» у Житомирській області, яке займається видобутком декоративного та будівельного каменю, і 30% транспортної компанії «Дельта Сервіс».

Також у колаборанта забрали готель, триповерхову будівлю та будинок площею 226 м² у Херсоні, а також квартири в Херсоні й Одесі, апартаменти площею понад 300 квадратів у Ялті, квартиру та два паркомісця в селищі Ореанда, декілька земельних ділянок та автомобіль Volvo XC90. У серпні 2023 року всі ці активи передали до Фонду держмайна.

Тим часом у липні 2023 року суд стягнув у дохід держави активи Дмитра Ворони, який був українським чиновником часів Януковича, а зараз працює в Росії. У нього вилучили 4 квартири, 10 земельних ділянок, садовий будинок, домоволодіння, 3 автомобілі та грошові кошти.

Раніше повідомляли, що наприкінці грудня президент Володимир Зеленський ввів у дію ще два рішення Ради національної безпеки України щодо запровадження нових економічних санкцій. Загалом санкції були запроваджені проти 51 особи та 134 компаній.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

Естонія підозрює Росію у низці збоїв роботи систем GPS у Європі

Країни ЄС намагатимуться повернути до України тих біженців, які не працюють — експерт