П’ятниця, 23 Лютого 2024

Україна не поверне окуповані території найближчим часом — президент Чехії

Estimated read time 1 min read

За словами Петра Павела, Росія — непростий противник, тому варто дивитися на війну в Україні «реалістично, а не в рожевих окулярах», як траплялося раніше.

КИЇВ24
Президент Чехії Петр Павел.
Фото: Getty Images

Президент Чехії Петр Павел заявив про те, що в найближчій перспективі Україна не зможе деокупувати захоплені Росією території. Про це повідомляє видання České noviny.

«Україна зараз не перебуває в ситуації, коли вона могла б повністю витіснити Росію зі своєї суверенної території, принаймні в осяжному майбутньому», — заявив Павло

Він також закликав демократичні країни допомогти досягти «найкращого можливого результату».

Павел назвав Росію непростим противником і порадив дивитися на війну в Україні «реалістично, а не в рожевих окулярах», як це часто траплялося раніше. Чеський лідер також наголосив на важливості підтримки з боку демократичного світу.

До всього іншого, Павло назвав верхом зарозумілості слова голови МЗС РФ Сергія Лаврова, який заявив, що Росія може вести переговори з Україною тільки за умови зміни нинішнього українського керівництва.

«Країна, яка вдиратися на територію свого суверенного сусіда, окупує частину його території два роки, руйнує більшу частину інфраструктури, вбиває десятки тисяч людей і заявляє, що готова вести переговори, якщо позбудеться керівництва, законно обраного за демократичних умов», — пояснив він.

Надалі він очікує, що російський військовий тиск посилюватиметься, оскільки у РФ прагнуть домогтися великих територіальних завоювань напередодні президентських виборів. За його словами, навіть і без конкуренції Володимиру Путіну необхідно продемонструвати виборцям рішучість і результат — звідси й потенційні втрати України.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

Росіяни можуть підкинути тіла на місце падіння Іл-76 — Ступак

Україна за час війни повернула 388 депортованих дітей