Україна може отримати від США нові реактивні снаряди GLSDB вже завтра — Politico

Estimated read time 1 min read

Пентагон успішно випробував нову високоточну бомбу великої дальності GLSDB, яка може прибути до України вже в середу, 31 січня.

Про це повідомляє Politico з посиланням на анонімного американського посадовця.

Про постачання цих керованих авіамомб США оголосили в лютому 2023 року. Втім, це новітня зброя, якої навіть ще немає на озброєнні в американської армії.

Як розповіли журналістам офіційний представник США та інші особи, знайомі з переговорами, Пентагон успішно випробував нову високоточну бомбу великої дальності для України.

Очікується, що перша партія таких креативних снарядів, адаптованих для завдання ударів на дальність близько 150 км, «прибуде на поле бою вже в середу».

За словами американського чиновника, це дасть українським військовим «глибокий ударний потенціал, якого вони не мали, це доповнює їхній арсенал далекобійного вогню».

Таке озброєння ще не існує в інвентарі американської армії: що відомо про нові авіабомби GLSDB

GLSDB – це авіабомба з наведенням за допомогою GPS, здатна долати електронні перешкоди, використовуватися за будь-яких погодних умов. Її також можна використовувати проти бронетехніки.

Ця далекобійна крилата бомба здатна вразити ціль на відстані в 150 кілометрів. Снаряд є експериментальним гібридом, який поєднує в собі авіаційну бомбу малого діаметра GBU-39 з ракетним двигуном від реактивного снаряда M26.

Так, GLSDB мають дозволить українським військовим вражати цілі на вдвічі більшій відстані, ніж ракети, які вони зараз випускають з високомобільних артилерійських ракетних систем (HIMARS), що постачаються США, і змусить Росію перемістити свою логістику ще далі від лінії фронту.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора