Неділя, 25 Лютого 2024

Угорщина зняла вето на фонд військової допомоги Україні — Bloomberg

Estimated read time 1 min read

Це відкриває шлях до угоди про модернізацію механізму постачання зброї Києву.

КИЇВ24
Прапор Угорщини. Фото: Pixabay

Про це повідомляє Bloomberg із посиланням на власні джерела.

Будапешт заявив, що не стоятиме на заваді досягненню консенсусу на зустрічі послів Європейського Союзу, де, як стверджують поінформовані джерела, загальмувалася угода про великий пакет фінансової допомоги Україні у розмірі 50 мільярдів євро.

Це рішення збігається зі зростанням тиску на прем’єр-міністра Віктора Орбана з вимогою схвалити вступ Швеції до НАТО. Угорщина є останньою країною, яка перешкоджає Швеції, тоді як Туреччина підтримала заявку цієї країни на початку тижня.

Минулого місяця Будапешт наклав вето на окремий пакет економічної підтримки у розмірі 50 мільярдів євро, через що лідери блоку зберуться 1 лютого у Брюсселі, щоб або досягти компромісу з Угорщиною, або обійти її вето.

Угорщина також блокує виділення останнього, 500-мільйонного траншу з Європейського фонду миру. Міністр закордонних справ Петер Сійярто заявив, що його країна може розглянути можливість підтримки виділення коштів після зустрічі з українським колегою, запланованої на понеділок.

Як відомо, 24 січня прем’єр Словаччини Роберт Фіцо відвідав Україну. За підсумками візиту стало відомо, що Україна отримає зі Словаччини інженерну техніку для будівництва рубежів оборони. Також його країна не буде блокувати великий пакет фінансової допомоги Україні у розмірі 50 мільярдів євро.

Читайте також:

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора

700 днів великої війни: в Києві одружилися 46 тисяч пар і народилися майже 35 тисяч немовлят

СБУ повернула до бюджету майже 1,5 млрд грн, які намагалися вкрасти на закупівлі боєприпасів для ЗСУ