Угорщина не допомагатиме Україні озброєнням — Сійярто

Estimated read time 1 min read

Голова МЗС Угорщини Петер Сійярто заявив, що Угорщина не надавала та не буде надавати Україні озброєння. Однак, гуманітарна підтримка триватиме.

Про це він заявив на спільній пресконференції з головою МЗС України Дмитром Кулебою та головою Офісу президента Андрієм Єрмаком.

Він розповів, що на сьогоднішній зустрічі не обговорювалось питання гарантій безпеки для України. Однак він зауважив, що Угорщина як не надавала, так і не буде надавати Україні озброєння.

Я вимушений вам сказати, що у майбутньому ми не будемо поставляти зброю, як і не поставляли до цього. Одночасно, жодного разу не відмовили у допомозі кожному громадянину України, який потрапив у біду, — сказав він.

Сійярто заявив, що Угорщина готова допомагати Україні у гуманітарному напрямку, та сподівається, що це триватиме не довго.

Переговори в Ужгороді: про що домовилися представники Україні та Угорщини

Нагадаємо, що переговори міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, керівника Офісу президента Андрія Єрмака та міністра зовнішньої економіки й закордонних справ Угорщини Петера Сійярто в Ужгороді тривали більш як 6 годин.

Значна частина перемовин була присвячена саме питанню нацменшин. Угорський міністр перерахував перелік питань, які з точки зору угорської сторони потребують або роз’яснення, або уточнення, або додаткового вирішення на рівні підзаконних актів.

Своєю чергою, очільник українському МЗС Дмитро Кулеба наголошував, що українська сторона налаштована на остаточне врегулювання суперечки з Угорщиною щодо прав нацменшин. Країни створять спільну комісію, яка за 10 днів представить список невирішених питань.

Своєю чергою, Сійярто заявив, що Будапешт хоче повернення для угорської меншини Закарпаття прав, які вона мала до 2015 року.

Кулеба також подякував угорській стороні за гуманітарну допомогу, яку вона надає Україні, прихисток українських громадян, зокрема дітей, та лікування поранених українських військовослужбовців в Угорщині.

Крім того, Кулеба позитивно оцінив рішення Угорщини піти на компроміс на засіданні Європейської Ради у грудні 2023 року, яке дозволило відкрити переговори про членство України в ЄС.

Також дипломати обговорили питання секторального співробітництва, зокрема проєкти у сфері логістики, розвитку транспортного сполучення, енергетичних проєктів, проєктів на фінансовому ринку.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора