Угода про допомогу Україні та кордону з Мексикою близька до провалу — Bloomberg

Estimated read time 1 min read

В американському Сенаті близька до провалу компромісна угода з регулювання міграції, яка також містить кошти для України. Це через зменшення підтримки з боку республіканців.

Про це повідомляє видання Bloomberg.

Сенатори-республіканці заявили, що заплановане на середу голосування було занадто раннім, що відтерміновує надання допомоги Україні, якої вона відчайдушно потребує, принаймні ще на кілька тижнів і залишає невирішеною ситуацію, що погіршується на кордоні.

Ключовий сенатор-республіканець Джеймс Ленкфорд, який веде вкрай непрості переговори щодо угоди про кордон, очікує, що заплановане на середу процедурне голосування щодо угоди провалиться. Його колеги заявляють, що їм потрібно більше часу на розгляд та внесення змін до законопроєкту. Він назвав проєкт “незавершеною роботою”.

Головний республіканець у комітеті зі збройних сил, переконаний прихильник допомоги Україні та сенатор Роджер Вікер, вважає що “пропозиція мертва”.

Однак, лідер республіканської меншості у Сенаті Мітч Макконнелл, який підтримав проєкт, заявив, що дискусії продовжаться у вівторок.

Блокування процедурного голосування в середу підвищує ймовірність того, що розгляд законопроєкту відкладуть на невизначений термін, принаймні на два тижні перерви у роботі Сенату, початок якої заплановано пізніше цього тижня.

Нагадаємо, що 5 лютого у Сенаті США опублікували новий законопроєкт щодо додаткового фінансування, який об’єднує виділення коштів на допомогу Україні, Ізраїлю та на зміцнення південного кордону США.

Згідно з текстом законопроєкту, загальна сума коштів, що виділяються, становить 118 млрд доларів, з них на допомогу Україні передбачено 60 млрд доларів, ще близько 14 млрд доларів – для підтримки Ізраїлю, на захист кордонів США – 20,23 млрд доларів.

Також, адміністрація Байдена хоче, щоб допомогу Україні та Ізраїлю, а також фінансування безпеки кордонів було включено до єдиного пакета. Білий дім накладе вето на законопроєкт щодо допомоги Ізраїлю, оскільки вважає його неповним.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора