У Верховній Раді готують нові правила бронювання військовозобов’язаних — Forbes

Estimated read time 1 min read

У Верховній Раді (ВР) пропонують ввести щомісячний платіж, який гарантуватиме відстрочку від мобілізації для різних категорій працівників.

Про це пише видання Forbes.

Раніше депутати розглядали варіант бронювання співробітників із високими зарплатами, і, відповідно, податками.

16 січня, під час засідання Кабміну було внесено зміни до постанови №76 від 27 січня 2023 року.

Зміни передбачають, що військовозобов’язані співробітники підприємств, установ та організацій, які Мінстратегпром визначив критично важливими у сфері оборонно-промислового комплексу, бронюються:

  • незалежно від військового звання, віку та військово-облікової спеціальності;
  • без обмежень за кількістю військовозобов’язаних, які підлягають бронюванню.

Тепер, депутати пропонують ввести додаткову оплату до військового збору за кожного заброньованого працівника — до 1,5% військового збору додається фіксована ставка в розмірі 20 000 грн. Головна умова – компанія має працювати в “білу” та сплачувати податки до бюджету.

Як повідомляє видання, ідея законопроєкту полягає у тому, щоб дати можливість бронювати персонал усім підприємствам, а не тільки критично важливим.

За різними сценаріями, фіксована ставка за бронювання може принести від 18 млрд до 155 млрд грн на рік.

Народний депутат України, заступник голови комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Єгор Чернєв наголосив, що “доопрацьований законопроєкт про мобілізацію мають представити у лютому”. Народний депутат зазначив, що “у Раді готові працювати, однак потрібен текст документа”.

Мобілізаційний законопроєкт: деталі

Нагадаємо, що ввечері 25 грудня 2023 року Уряд вніс до Парламенту законопроєкти № 10378, № 10379. Перший документ передбачає зміни до мобілізації та проходження військової служби, а другий — посилення відповідальності за військові правопорушення.

У проєкті йшлося, що всі чоловіки від 18 до 60 років матимуть 30 днів, щоб звернутися до ТЦК, уточнити свої дані, місце проживання тощо. Вони також будуть зобов’язані носити при собі військово-облікові документи й показувати їх на вимогу працівників ТЦК чи поліціянтів. У разі порушення — чоловіків мають заносити до реєстру боржників, обмежувати у праві купувати та продавати, а також блокуватимуться усі банківські картки.

19 грудня на пресконференції, присвяченій підсумкам року, Володимир Зеленський повідомив, що військове командування має потребу у додатковій мобілізації близько 400 000 — 500 000 тисяч людей.

11 січня український Парламент прийняв рішення повернути на доопрацювання цей документ. Водночас Президент України Володимир Зеленський закликав українських чоловіків мобілізаційного віку повернутися до України, щоб підтримати економіку країни та захищати її.

Пізніше, президент України Володимир Зеленський заявив, що не бачить зараз потреби мобілізувати до армії пів мільйона людей.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора