У Вашингтоні розглядають можливість удару по Ірану у відповідь — Bloomberg

Estimated read time 1 min read

Іранський безпілотник, що вдарив по Йорданії, призвів до загибелі трьох американських солдатів. Через що Білий дім розглядає можливість удару по Ірану.

Про це пише видання Bloomberg з посиланням на анонімні джерела.

Згідно з повідомленням джерела, удар, у результаті якого загинули американці, вимагатиме сильнішої реакції, ніж та, яку США робили до цього. Зокрема, після нападу ХАМАСу на Ізраїль.

У Білому домі розглядають можливість проведення прихованої акції, в результаті якої США завдадуть удару по Ірану. Однак не візьмуть на себе відповідальності за нього. За даними видання, адміністрація Байдена може також націлитися безпосередньо на іранських чиновників.

Зазначається, що попри результат, подібна атака з боку Ірану ставить Джо Байдена перед необхідністю прийняти важливе рішення, яке може стати одним з найбільш важливих за час його президентства.

Президент прагне покарати винних, однак це може призвести до прямої конфронтації США з керівництвом Тегерану.

За оцінками аналітиків, США стоять на порозі ще більшого занурення в регіональний конфлікт. Поспішні рішення можуть призвести до більших проблем та економічних потрясінь, оскільки США протистоять хуситам, які здійснюють напади на комерційні судна в Червоному морі.

Подібна ескалація також ставить під загрозу підрив зусиль США, які спрямовані на припинення вогню у Секторі Гази.

Нагадаємо, що в ніч на 28 січня 2024 року невелика американська військова база Tower 22, розташована на перетині ліній державних кордонів Йорданії, Сирії та Іраку, зазнала удару безпілотним апаратом. Як наслідок, загинуло троє військовослужбовців США й “щонайменше два десятки” були поранені.

Міністр оборони Сполучених Штатів Ллойд Остін відреагував на атаку БпЛА на американську базу та заявив, що бойовики отримають відповідь.

Схожі матеріали

Більше матеріалів автора